Huawei: iPhone 8 o klientów będzie musiał walczyć z Mate 10

Huawei: iPhone 8 o klientów będzie musiał walczyć z Mate 10

Huawei: iPhone 8 o klientów będzie musiał walczyć z Mate 10
28.07.2017 13:12, aktualizacja: 31.07.2017 13:42

Huawei jest trzecim największym producentem smartfonów, wyprzedzają go tylko Samsung i Apple. Jak podaje IDC, chiński producent w pierwszym kwartale tego roku odpowiadał za 10% wszystkich sprzedanych smartfonów. Huawei ma jednak znacznie bardziej ambitniejsze plany. Firma chce zniszczyć iPhone’a 8, a do tego celu ma być wykorzystany Mate 10.

Apple nie wyznacza już trendów, raczej stara się gonić konkurencję. Nie chodzi jednak o sprzedaż, ale o nowe pomysły. Nadchodzący iPhone 8 ma otrzymać ekran otoczony wyjątkowo smukłymi ramkami – widzieliśmy już to w Galaxy S8 czy LG G6. Nowy iPhone miał być pierwszym smartfonem z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanych z wyświetlaczem, ale podobno Apple nie udało się pokonać ograniczeń technicznych. Możliwe, że to ponownie konkurencja będzie pierwsza, wprowadzając do sprzedaży smartfon z wbudowanym w ekran czytnikiem przed Apple.

Coraz więcej osób twierdzi, że Apple przestało pokazywać kierunki rozwoju smartfonów. Dziś o pierwszeństwo i tytuł innowatora walczy Samsung, LG i producenci z Chin, w tym Huawei. To właśnie Huawei chce w tym roku pokonać nowego iPhone’a. W wywiadzie dla Bloomberga, CEO Huawei Richard Yu, stwierdził, że jego firma jest w trakcie finalizacji prac nad Mate 10. Smartfon ma przynieść na tyle ciekawe funkcje, że wszyscy mają zapomnieć o iPhonie 8.

Huawei Mate 9
Huawei Mate 9

Mate 10 ma być bardzo groźnym rywalem dla nowego smartfonu Apple. Otrzymać mamy urządzenie oferujące wydajność z najwyższej półki, długi czas pracy na jednym ładowaniu, świetną jakość zdjęć oraz wiele innych funkcji. To wszystko ma przełożyć się na urządzenie, które pozwoli konkurować z firmą Apple, dodaje Richard Yu.

Huawei Mate 10 według nieoficjalnych informacji ma otrzymać 6-calowy wyświetlacz, autorski układ Kyrin 970 i podwójną kamerę z tyłu. Ekran ma być otoczony równie smukłymi ramkami jak ten w Galaxy S8 czy iPhonie 8.

Mate 10 z pewnością będzie świetnym smartfonem. Jednakże Mate 9 i 9 Pro sprzedały się w 8,5 mln sztuk. Wynikiem naprawdę niezły, ale będący daleko od rekordów osiąganych przez iPhone’y. Czy następny Mate będzie na tyle dobry by nie tylko pobić te 8,5 mln, ale także odebrać klientów Apple?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)