iOS 10.2 – setka pięknych emoji, dziesiątki systemowych poprawek

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Apple udostępniło kolejną dużą aktualizację systemu iOS, oznaczoną jako 10.2. Paczka nie jest duża, ma nieco ponad 255 MB, a polscy użytkownicy nie powinni liczyć na zbyt wiele. Najważniejsza z nowości, aplikacja TV, która ma w założeniu zunifikować treści z różnych aplikacji wideo i służyć rekomendowaniu nowych seriali i filmów, działa tylko w Stanach Zjednoczonych. W praktyce dostaniemy więc sporo poprawek do systemowych aplikacji oraz… setkę nowych emoji z ludźmi, zwierzętami, żywnością, sportami i zawodami. W końcu od jakiegoś już czasu emoji budzą zadziwiająco spore emocje wśród użytkowników.

Z tych ważniejszych zmian, zacznijmy od aplikacji Zdjęcia: tryb Live Photo pozwala na lepszą stabilizację obrazu i większą liczbę klatek na sekundę, poprawiono grupowanie zdjęć tego samego człowieka w albumie Osoby, usunięto problem z wstawianiem do filmu generowanego przez funkcje Wspomnienia nieadekwatnych obrazków (np. zrzutów ekranu) i naprawiono działanie teleobiektywu w iPhone 7 Plus.

Muzyka zapewnia teraz łatwiejszy dostęp do mieszania i powtarzania utworów oraz listy Następne. Wystarczy przesunąć palcem w górę ekranu. W Bibliotece można teraz zmienić sposób sortowania list utworów, albumów i utworów.

Wiadomości dostarczają nowych efektów pełnokeranowych, określonych jako Miłość i Uroczystość. Rozwiązano też problem z wyświetlaniem klawiatury ekranowej.

Newsy przynoszą sekcję o nazwie Saved, z artykułami zachowanymi do przeczytania na później, sekcję For You w której można wyświetlić płatne publikacje z subskrybowanych kanałów i wygodniejsze przechodzenie między publikacjami – przesunięciem palca w lewo.

Aplikacja poczty, Mail, dostała poprawki eliminujące trzy problemy: niechowanie arkusza przenoszenia po archiwizacji wiadomości, błąd w kopiowaniu i wklejaniu po długim naciśnięciu, zaznaczanie niewłaściwej wiadomości po usunięciu rozmowy.

Funkcje dostępności w iOS-ie 10.2 przyniosły m.in. obsługę urządzenia BraillePen 14 poprzez funkcję VoiceOver, a także poprawki VoiceOver dotyczące przełączania tabeli Braille’a, niedostępności głosów rozszerzonych Siri, błędów w porządkowaniu pozycji list i niemożliwości usuwania wiadomości poczty głosowej.

Pozostałe zmiany systemowe dotyczą HomeKita (czujniki Internetu Rzeczy mają teraz dostęp do systemowych powiadomień), poprawienia jakości połączeń po Bluetooth z akcesoriami innych firm, ostrości obrazu, proporcji i orientacji w połączeniach FaceTime, oraz naprawienia problemów z funkcjami Reader i Czytelnia w Safari.

© dobreprogramy