macOS 10.15.1: maki też mają swoje bezpłciowe emoji

macOS 10.15.1: maki też mają swoje bezpłciowe emoji

macOS 10.15.1 jak iOS 13.2, urzędowo, fot. Shutterstock.com
macOS 10.15.1 jak iOS 13.2, urzędowo, fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
30.10.2019 07:00

To, co dostał iOS w wersji 13.2, siłą rzeczy musiało trafić do macOS. Dedykowany komputerom Mac system operacyjny w wersji 10.15.1 również wprowadza interseksualne emoji. Niemniej prócz tego ma też kilka istotnych zmian pod maską, o których warto wiedzieć.

Dużą zmianą w macOS 10.15.1 jest podejście do prywatności wobec asystentki Siri. System umożliwia zablokowanie przesyłania nagrań głosu, jak również usunięcie z serwerów nagrań wykonanych dotychczas.

Do tego wprowadza zaprezentowaną wcześniej funkcję Prywatny monitoring w HomeKit, pozwalającą – jak twierdzi Apple – w bezpieczny sposób rejestrować, przechowywać i wyświetlać zaszyfrowane materiały wideo pochodzące z kamer monitoringu. Przy czym rozwiązanie to oferuje także algorytm rozpoznawania osób, zwierząt i pojazdów.

Obraz

Patrząc na kwestię kompatybilności z urządzeniami, nie mogło się obejść bez dodania obsługi nowych słuchawek bezprzewodowych AirPods Pro.

Wreszcie, łatka stanowi ponoć lek na kilka irytujących niedoróbek Cataliny, zwłaszcza w obrębie aplikacji Zdjęcia. Przywraca możliwość wyświetlania nazw plików w widoku wszystkich zdjęć, a także filtrowania fotografii i wideo w widoku dni. Poza tym, według obietnic Apple'a, usuwa najczęstsze problemy z wyświetlaniem i powiadomieniami m.in. w Kontaktach i Wiadomościach.

Plik do pobrania waży 4,9 GB.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)