Wemogee: aplikacja Samsunga kończy z literami, będą tylko emoji

Wemogee: aplikacja Samsunga kończy z literami, będą tylko emoji

Wemogee: aplikacja Samsunga kończy z literami, będą tylko emoji
25.04.2017 20:23

Emoji kojarzą się głównie z wiadomościami wysyłanymi przez nastolatków, którzy mają skłonności do ich nadużywania i dodają je do każdego, nawet krótkiego tekstu. Samsung podchodzi do tematu ambitniej: postanowił całkowicie zastąpić litery za pomocą emoji – w ten sposób powstanie pismo obrazkowe, które ma pomóc osobom z zaburzeniami funkcji językowych, np. cierpiącym na afazję.

Złośliwi twierdzą, że młodzież niebawem całkowicie pozbędzie się liter i będzie komunikować się wyłącznie za pomocą emoji, naklejek i GIF-ów. Oczywiście błędem będzie wnioskowanie, że umrze w ten sposób język: zmieni się tylko sposób jego zapisu. Wspomniane dodatki są coraz chętniej wykorzystywane przez nastolatków, którzy część rozmowy potrafią przeprowadzić wyłącznie za pomocą naklejek lub krótkich animacji.

Obraz

Odejdźmy od nastolatków, pozostając przy emoji. Sposób komunikowania się za pomocą tych niewielkich obrazków, może pomóc osobom cierpiącym na zaburzenia różnych funkcji językowych. Zauważył to Samsung, który wraz z terapeutką mowy, Francescą Polini, stworzyli aplikację Wemogee. Ten specyficzny komunikator zamiast liter wykorzystuje ideogramy, w tym przypadku są to dokładnie kombinacje emoji, które zastępują pojedyncze słowa lub nawet całe zdania.

Aplikacja Wemogee może być wykorzystywana zarówno do pisania wiadomości, jak i może wspomóc rozmowę twarzą w twarz. Dzięki przygotowanym wyrażeniom, które później zamienione są na ciągi emoji, w łatwy sposób mamy komunikować się z osobą cierpiącą na afazję. Całość nastawiona jest na wygodę i przejrzystość tak, by komunikacje uczynić możliwie jak najprostszą. [youtube=https://www.youtube.com/watch?v=oLPUe6rA5IU]Obecnie wspierane są dwa języki, angielski i włoski. Wemogee 28 kwietnia zadebiutuje na Androidzie, a w przyszłości ma pojawić się również wersja na iOS-a. Sam projekt jest naprawdę godny pochwalenia, a wykorzystanie emoji nadużywanych przez nastolatków, jako pisma obrazkowego mającego pomóc chorym jak najbardziej jest intrygujące.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)