iOS 11.4 drenuje baterię, trudno powiedzieć dlaczego i jak się bronić

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Na forum Apple'a znalazło się sporo wpisów osób mających problemy z akumulatorem iPhone'a lub iPada. Nie szykuje się kolejna wymiana. Przyczyną jest wydany niedawno iOS w wersji 11.4.

Problemy pojawiły się w ostatnich dniach maja. Zaskakująco wysokie zużycie energii zauważono po aktualizacji do iOS-a do wersji 11.4, wydanej 29 maja.

Zgłoszenia dotyczą bardzo różnych urządzeń, od iPhone'a 6 po iPhone'a X, przy czym najwyższe zużycie energii użytkownicy zauważają w nocy, gdy nie korzystają ze swojego urządzenia. Poszukiwania rozwiązania na własną rękę przez użytkowników nie dały spójnych rezultatów. Niekiedy pomaga wyłączenie handoff (integracji z Macami). Inna grupa zauważyła, że wystarczy tylko uruchomić iPhone'a ponownie (ponieważ to czynność nieinwazyjna, zawsze warto spróbować). Jedno z nowszych zgłoszeń informuje o ogromnym zużyciu akumulatora podczas nawigacji przy wyłączonym ekranie.

Przy okazji warto wspomnieć, że niektórzy użytkownicy zgłosili problemy nie z drenowaniem akumulatora, ale z wyświetlaniem wskazań poziomu naładowania akumulatora.

Nie można też mówić o jakichś problemach ze sprzętem – akumulatory są w pełni sprawne, niektóre były niedawno wymienione w serwisie. Są też zgłoszenia, które mówią o nagrzewaniu się urządzenia po instalacji nowej wersji systemu.

Jeśli jeszcze nie zainstalowaliście aktualizacji do wersji 11.4 iOS-a, być może warto tę czynność opóźnić do czasu, gdy pojawi się rozwiązanie problemu.

© dobreprogramy