iChat z obsługą iMessage — Apple o krok przed konkurencją

iChat z obsługą iMessage — Apple o krok przed konkurencją

15.09.2011 15:50

Podczas WWDC 2011 firma Apple zaprezentowała komunikator dla urządzeń z iOS 5 — iMessage — przypominający BlackBerry Messengera. Wtedy oficjalnie firma Apple twierdziła, że nie ma możliwości przesyłania wiadomości z iMessage do iChata.

Okazuje się, że jednak się da. Jak poinformował serwis MacRumors, w kodzie frameworka wchodzącego w skład komunikatora dla Mac OS X — iChat — znajdują się zalążki integracji wykorzystywanego przez iMessage protokołu stosującego technologię push. W praktyce oznacza to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom komunikacja urządzeń mobilnych firmy Apple i Maków będzie możliwa. Przewiduje się, że iChat z obsługą wiadomości z iMessage dla Liona zostanie wydany razem z nową wersją systemu dla iPhone'ów i iPadów.

Być może powtórzy się historia, którą widzieliśmy w przypadku komunikatora FaceTime. Program początkowo służył jedynie do komunikacji między urządzeniami z systemem iOS, ale niedługo po premierze został przeniesiony również na system Mac OS X, wtedy jeszcze wersję 10.6 Snow Leopard, i wprowadzony do Mac App Store. Z Lionem FaceTime jest instalowany domyślnie.

iMessage ma umożliwić komunikację tekstową pomiędzy urządzeniami z systemem iOS i dzielenie się multimediami w sposób podobny do BlackBerry Messengera. Warto zaznaczyć, że od kiedy RIM również ma własny sklep muzyczny, BBM i iMessage mogą swobodnie ze sobą konkurować. Ptaszki ćwierkają, że również Google pracuje nad podobnym protokołem, a Skype kupił GroupMe, aby stworzyć najlepszy w swojej klasie komunikator tekstowy. Jednak nie zanosi się, żeby któryś z producentów umożliwił komunikację między smartfonem a komputerem z poziomu komunikatora, więc Apple ma szansę być pierwszym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)