Idą zmiany w wyglądzie aplikacji – Google pracuje nad nowym wzornictwem

Idą zmiany w wyglądzie aplikacji – Google pracuje nad nowym wzornictwem

Idą zmiany w wyglądzie aplikacji – Google pracuje nad nowym wzornictwem
05.02.2018 12:08

Język wzornictwa Material Design zostanie odświeżony. Google szykuje drugą wersję, która odmieni m.in. wygląd Google Chrome. Przeglądarka otrzyma nowy zestaw kolorów, usprawnienia w obsłudze na ekranach dotykowych czy zmiany w pasku kart.

Po czterech latach od zaprezentowania Material Design – języka projektowania interfejsów, Google jest coraz bliższe wydania następnej generacji. Istnienie Material Design 2 zostało odkryte w Chromium Gerrit przez XDA Developers. Nie wprowadzi on dużych zmian, będzie rozwinięciem obecnych koncepcji.

Źródło: XDA Developers
Źródło: XDA Developers

Zatwierdzenia kodu z Chromium Gerrit dotyczą zmian w interfejsie Google Chrome. Pasek kart ma mieć zwiększoną wysokość, zmian ma doczekać się układ kart, a także ich zawartość – tekst i alerty oraz przycisk zamknięcia karty. Z kolei pozostałe przyciski i typografia karty nie otrzymają wyraźnie widocznych nowych założeń.

Material Design 2 to również nowe palety kolorów. Obecnie dostępne informacje dotyczą motywów Chromiuim w kolorze szarym, czerwonym i czerwono-ciemnym oraz nowych kolorów dla paska narzędzi i paska w trybie incognito w Chrome. Pasek narzędzi w Material Design 2 będzie znacznie jaśniejszy. Biały kolor zastąpi obecną jasnoszarą barwę. Z kolei w trybie incognito kolory będą intensywniejsze. Wygenerowania próbek podjął się serwis XDA Developers.

  • Źródło: XDA Developers
  • Źródło: XDA Developers
[1/2] Źródło: XDA Developers

W zatwierdzonym kodzie znalazła się nowa flaga IsTouchOptimizedMaterial(), która sugeruje optymalizacje interfejsu Chrome pod ekrany dotykowe. Chodzi o przeglądarkę w edycji desktopowej – usprawnienia miałyby znaleźć się m.in. w przeglądarce dostępnej na Chrome OS. Przykładowo, obecnie po otwarciu dużej liczby kart, szerokość poszczególnych zostaje zmniejszona. Z kolei według nowych wytycznych, na urządzeniach z dotykowym wyświetlaczem, standardowy rozmiar zostanie zachowany.

Źródło: XDA Developers
Źródło: XDA Developers

Po odkryciu Material Design 2 przez XDA Developers, widoczność zatwierdzeń kodu została zmieniona na prywatną. Najwidoczniej Google chce obecnie zachować w tajemnicy planowane zmiany. Możliwe, że na oficjalnie usprawnienia języku wzornictwa, w tym wyglądu przeglądarki Google Chrome, przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)