Idą zmiany w wyglądzie aplikacji – Google pracuje nad nowym wzornictwem

Idą zmiany w wyglądzie aplikacji – Google pracuje nad nowym wzornictwem

05.02.2018 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Język wzornictwa Material Design zostanie odświeżony. Google szykuje drugą wersję, która odmieni m.in. wygląd Google Chrome. Przeglądarka otrzyma nowy zestaw kolorów, usprawnienia w obsłudze na ekranach dotykowych czy zmiany w pasku kart.

Po czterech latach od zaprezentowania Material Design – języka projektowania interfejsów, Google jest coraz bliższe wydania następnej generacji. Istnienie Material Design 2 zostało odkryte w Chromium Gerrit przez XDA Developers. Nie wprowadzi on dużych zmian, będzie rozwinięciem obecnych koncepcji.

Źródło: XDA Developers
Źródło: XDA Developers

Zatwierdzenia kodu z Chromium Gerrit dotyczą zmian w interfejsie Google Chrome. Pasek kart ma mieć zwiększoną wysokość, zmian ma doczekać się układ kart, a także ich zawartość – tekst i alerty oraz przycisk zamknięcia karty. Z kolei pozostałe przyciski i typografia karty nie otrzymają wyraźnie widocznych nowych założeń.

Material Design 2 to również nowe palety kolorów. Obecnie dostępne informacje dotyczą motywów Chromiuim w kolorze szarym, czerwonym i czerwono-ciemnym oraz nowych kolorów dla paska narzędzi i paska w trybie incognito w Chrome. Pasek narzędzi w Material Design 2 będzie znacznie jaśniejszy. Biały kolor zastąpi obecną jasnoszarą barwę. Z kolei w trybie incognito kolory będą intensywniejsze. Wygenerowania próbek podjął się serwis XDA Developers.

  • Źródło: XDA Developers
  • Źródło: XDA Developers
[1/2] Źródło: XDA Developers

W zatwierdzonym kodzie znalazła się nowa flaga IsTouchOptimizedMaterial(), która sugeruje optymalizacje interfejsu Chrome pod ekrany dotykowe. Chodzi o przeglądarkę w edycji desktopowej – usprawnienia miałyby znaleźć się m.in. w przeglądarce dostępnej na Chrome OS. Przykładowo, obecnie po otwarciu dużej liczby kart, szerokość poszczególnych zostaje zmniejszona. Z kolei według nowych wytycznych, na urządzeniach z dotykowym wyświetlaczem, standardowy rozmiar zostanie zachowany.

Źródło: XDA Developers
Źródło: XDA Developers

Po odkryciu Material Design 2 przez XDA Developers, widoczność zatwierdzeń kodu została zmieniona na prywatną. Najwidoczniej Google chce obecnie zachować w tajemnicy planowane zmiany. Możliwe, że na oficjalnie usprawnienia języku wzornictwa, w tym wyglądu przeglądarki Google Chrome, przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także