[IFA 2015] Acer Revo Build, czyli modularny pecet z klocków

[IFA 2015] Acer Revo Build, czyli modularny pecet z klocków

[IFA 2015] Acer Revo Build, czyli modularny pecet z klocków
03.09.2015 10:22

Współczesna architektura PC jest w dużym stopniu modularna,jednak wykorzystanie tej modularności wymaga umiejętności, którychzwykli użytkownicy często nie mają. To wciąż nie jest składaniekomputera z klocków. W zeszłym roku pomysł na taki „klockowy”sprzęt przedstawiłafirma Razer, ale ambitne wzornictwo Projektu Christine do tej porysię nie zmaterializowało. Swoje pecetowe klocki przedstawił za topodczas tegorocznych targów Internationale Funksausstellung wBerlinie tajwański Acer. Pecety z serii Revo Build nie wyglądajątak spektakularnie jak pomysły Razera, ale przynajmniej nie tylkowyglądają, ale też działają.

350141896502503361

Revo Build Series określany jest przez Acera jako modularnymini-PC, który pozwala na łatwą rozbudowę za pomocą modułów,określanych przez firmę jako „bloki”. Dołączając takie blokido jednostki głównej, rozszerzamy jej możliwości bez bawienia siękabelkami i szukania śrubokrętów.

350141896502634433

Bloki budowane są na planie kwadratu o boku 125 mm i maksymalnejobjętości 1 dm3 (tj. 1 litra). W podstawowym bloku M1-601znajdziemy płytę główną z procesorem (do wyboru są procesory zserii Intel Celeron lub Pentium) i 8 GB RAM. Pamięć operacyjnąmożna rozszerzyć klasycznie, otwierając obudowę blokupodstawowego po odkręceniu jednej śrubki. Wszystko inne przychodzijuż w blokach. Magnetyczne sprzęgi łączą je ze sobąmechanicznie, elektryczne połączenie zapewniają sprężyste igły(tzw. pogo pins). Sądząc po ich układzie, możemy tu mieć doczynienia ze złączem Thunderbolt w autorskiej formie.

350141896502765505

Jednym z pierwszych bloków, jakie zostały udostępnione, sądyski twarde o pojemności 500 GB i 1 TB. Niebawem pojawi się blokaudio, zawierający m.in. głośniki i mikrofon, oraz blok ładowaniabezprzewodowego, który pozwoli na ładowanie położonych na nimsmartfonów. W przyszłości pojawiać się będą kolejne bloki dorozbudowy zestawu. Trwają też prace nad blokiem graficznym iprojektorem wideo.

Ten ciekawy komputerek przygotowywany jest póki co wyłącznie narynek europejski i chiński, zadebiutuje u nas już w październiku,a cena za startową jednostkę wyniesie 199 euro.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)