iFixit rozebrał Apple TV 4, jego aplikacja wyleciała z App Store

iFixit rozebrał Apple TV 4, jego aplikacja wyleciała z App Store

iFixit rozebrał Apple TV 4, jego aplikacja wyleciała z App Store
01.10.2015 17:59

Dziś w nocy z App Store znikła aplikacja serwisu iFixit, znanego przede wszystkim z tego, że rozkręca wszystko, co mu wpadnie w ręce, a potem publikuje instrukcje naprawy lub wymiany części. Tym razem jednak zepsuł coś, czego nie będzie w stanie naprawić – zaufanie.

Na stronie iFixit pojawiła się szczegółowa instrukcja rozkładania nadchodzącego Apple TV. Zazwyczaj nikt nie ma nic przeciwko temu żeby pokazać, co ma w środku sprzęt z jabłkiem. Tym razem jednak producent uznał, że iFixit naruszył umowę deweloperską, na mocy której dostał sprzęt. Konto deweloperskie zostało zablokowane, a wraz z nim z App Store znikła aplikacja iFixit dla systemu iOS.

iFixit.com
iFixit.com

Obsługa serwisu była oczywiście świadoma ryzyka, jakie podejmuje, publikując informacje o zawartości obudowy niedostępnej jeszcze na rynku czwartej generacji Apple TV. Mimo tego postanowiła złamać umowę i pokazać światu nowy sprzęt. Czy było warto? Prawdopodobnie tak, bo o ile o instrukcji media pisały niewiele, usunięcie aplikacji z App Store zostało opisane dość szeroko.

Mimo że wielu deweloperów pokazało światu Apple TV, na razie tylko iFixit poniósł poważniejsze konsekwencje.

iFixit.com
iFixit.com

iFixit nie ma zamiaru ponownie przygotowywać aplikacji dla systemu iOS i przechodzić przez żmudny proces dodawania jej do App Store. Zamiast tego strona serwisu zostanie przystosowana do używania na smartfonach, o czym decyzja zapadła jeszcze przed utratą konta deweloperskiego.

Ponieważ aplikacja iFixit nie jest już dostępna w App Store, pozostaje nam korzystać z niej na Androidzie lub mobilnym Windowsie i oczywiście czekać na nową stronę mobilną.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)