IFTTT: automatyzacja łatwiejsza, dzięki repozytorium scenariuszy

IFTTT: automatyzacja łatwiejsza, dzięki repozytorium scenariuszy

IFTTT: automatyzacja łatwiejsza, dzięki repozytorium scenariuszy
24.05.2017 18:06

IFTTT (If This Then That) jest usługą umożliwiającą tworzenie automatycznych zadań – ustalona przez nas reguła (np. określona pora, mail od zdefiniowanego nadawcy czy post na Facebooku) powoduje wykonanie określonego zadania (np. wysłanie wiadomości, zapisanie załącznika, opublikowanie wpisu). Zaletą bez wątpienia jest integracja z całą gamą najpopularniejszych usług, serwisów i aplikacji internetowych, a więc każdy użytkownik powinien znaleźć co najmniej kilka zastosowań IFTTT.

Twórcy IFTTT ogłosili kolejny etap rozwoju platformy, którego celem jest zapewnienie programistom i zainteresowanym twórcom dostępu do bardziej zaawansowanych narzędzi. Zostały one przedstawione partnerom w listopadzie 2016 roku, a teraz mają zostać udostępnione szerszemu gronu odbiorców. Narzędzia pozwolą na tworzenie i publikowanie już gotowych apletów, które z kolei mogą zostać pobrane przez innych użytkowników IFTTT.

Do tej pory użytkownicy IFTTT mogli budować nowe aplety, które współpracowały z dwoma serwisami IFTTT przeznaczonymi dla użytku osobistego. Teraz te możliwości zostały rozszerzone, pozwalając twórcom publikować swoje aplety, które stworzą sklep z gotowcami, a także dając im dostęp do wszystkich usług współpracujących z IFTTT. Ponadto możliwe stało się tworzenie apletów, które mają wykonać wiele automatycznych akcji.

Obraz

Wiceprzewodnicząca marketingu IFTTT, Anne Mercogliano poinformowała, że udostępnienie bardziej zaawansowanych narzędzi, to próba przekształcenia twórców apletów w pełnoprawnych partnerów. Dodatkowo takie podejście ma zaowocować rozszerzeniem całej platformy i wchodzących w jej skład usług. Dowiedzieliśmy się również, że rozpoczęta została współpraca z nowymi firmami, w tym BMW czy Spotify.

Jeśli zainteresował Was temat automatyzacji zadań w Internecie, to już wcześniej przygotowaliśmy krótki poradnik. Pokazujemy w nim jak z wykorzystaniem IFTTT stworzyć prostą akcję cykliczną – określonego dnia roku z konta pocztowego wysłany będzie mail z życzeniami do wybranej osoby.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)