IKEA Soffa Sans. Kto by pomyślał, że sofa może zainspirować do stworzenia czcionki

IKEA Soffa Sans. Kto by pomyślał, że sofa może zainspirować do stworzenia czcionki02.07.2019 08:00
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Nie śpią, bo przeglądają internetowe memy. Tak, parafrazując klasyk polskiego dziennikarstwa, można podsumować najnowszy ruch PR-owców sieci IKEA. Wychodząc naprzeciw internetowym śmieszkom, szwedzki producent mebli udostępnia czcionkę o wymownej nazwie Soffa Sans.

Soffa Sans to czcionka, która jest inspirowana elementami sofy modułowej Vallentuna. Wygląda tak, jakby przedstawić Vallentunę w rzucie izometrycznym lub z lotu ptaka.

Skąd taki pomysł? – zapytacie. Otóż jakoś w połowie bieżącego roku internet opanowała moda na robienie sobie żartów z kreatora IKEA, który pozwala w dowolny sposób skonfigurować i zamówić wspomnianą sofę. Kiedy internauci spostrzegli, że narzędzie nie ma żadnych ograniczeń, zaczęli tworzyć i udostępniać iście zwariowane konfiguracje.

Szwedzi najwyraźniej podpatrzyli trend. Owocem tego jest właśnie czcionka Soffa Sans, stworzona we współpracy z brytyjską agencją reklamową Proximity London.

Jak wylicza "The Drum", gdyby ktoś zechciał zaaranżować Soffę Sans z produktów z oferty IKEA, musiałby zakupić dokładnie 1434 elementy. Kosztowałoby to około 134,5 tys. dol., a więc ponad pół miliona złotych. Zabawa czcionką natomiast jest całkowicie darmowa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Czcionkę IKEA Soffa Sans znajdziecie na stronie producenta. W paczce jest ponadto dokumentacja, łącząca poszczególne litery z konkretnymi produktami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)