Indie banują zagraniczne aplikacje, Koo zyskuje na popularności

Strona głównaIndie banują zagraniczne aplikacje, Koo zyskuje na popularności
10.03.2021 10:53
Indie banują zagraniczne aplikacje, Koo zyskuje na popularności

Już od kilku lat rząd Indii stara się wywierać presję na globalne firmy technologiczne i nakłada ograniczenia na wiele popularnych, zagranicznych serwisów czy aplikacji. Na sytuacji panującej w kraju zyskują lokalne rozwiązania, chociażby takie jak Koo, które jest indyjskim odpowiednikiem Twittera.

bEDVRiGJ

Rząd Indii próbujący wywrzeć presję na zagraniczne firmy może nieco zaskakiwać, jednak po dłuższym zastanowieniu, nie ma w tym nic specjalnie dziwnego. Serwisy społecznościowe które pozwalają na w miarę swobodne wyrażanie swoich opinii obywatelom wszystkich państw, nie są specjalnie na rękę żadnym rządzącym. W przypadku Indii widać to było szczególnie dobrze w zeszłym miesiącu, gdy tamtejsi rolnicy protestowali na Twitterze przeciwko nowym reformom. Rząd Indii próbował zmusić platformę do blokowania kont protestujących. Platforma początkowo przychyliła się do żądań, jednak ostatecznie postanowiła się z nich wycofać.

Sytuacja z zagranicznymi serwisami społecznościowymi spowodowała, że Indie chcą za wszelką cenę wzmocnić swoje lokalne alternatywy. Tamtejszy rząd postanowił nawet zbanować wszystkie chińskie aplikacje aby pomóc w zwiększeniu popularności ich indyjskich odpowiedników. Jednym z nich jest Koo, platforma do mikroblogowania, w działaniu bardzo podobna do Twittera, która jest promowana nawet przez premiera. Tylko w tym roku aplikacja została pobrana ponad 3,3 miliona razy.

Patrząc na sytuację, jaka ma miejsce w Indiach, można wysnuć wniosek, że Indie chcą skupić się na własnych aplikacjach, być może nawet zamknąć się w bańce swojego Internetu, w którym nie będzie miejsca na zachodnie platformy czy serwisy. Podobnego zdania jest także Anupam Srivastava, który wypowiedział się na ten temat w CNN Business. Jego zdaniem działania rządu to wiadomość skierowana do takich firm takich jak Facebook czy Twitter, że dostęp do masowego internetu w Indiach nie powinien być brany za pewnik.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDVRiHH