Indyjscy producenci smartfonów mogą tworzyć urządzenia z Windows Phone

Indyjscy producenci smartfonów mogą tworzyć urządzenia z Windows Phone
20.12.2013 20:03
Indyjscy producenci smartfonów mogą tworzyć urządzenia z Windows Phone

Jak podaje The Times of India, Microsoft namawia lokalnych producentów smartfonów z Indii do tworzenia urządzeń z Windows Phone. Pierwsze modele mogą się już pojawić w roku 2014 i działać będą na systemie w wersji 8.1.

Rynek mobilny w Indiach jest bardzo specyficzny i zupełnie inny od europejskiego, czy tego znanego z Ameryki Północnej. Lokalni producenci smartfonów posiadają tam aż 50% udziałów. Jest to znacząca liczba i nie jest łatwo wejść nowym markom na rynek indyjski. Kolejnym zaskoczeniem jest także to, iż ponad 90% urządzeń mobilnych działa pod kontrolą Androida. Wynika to z faktu, że producenci OEM mogą łatwo modyfikować system od Googla, który jest darmowy. Skutkuje to tym, że ceny smartfonów mogą być znacznie niższe, niż gdyby działały one pod kontrolą płatnego odpowiednika, a same oprogramowanie może być dostosowywane pod wymogi klienta.

350045462356846529

Obecnie tylko dyrektor Xolo, marki będącej segmentem premium, zapowiedział nowe urządzenie z Windows Phone. Pierwszy smartfon ma się ukazać już w roku 2014, razem z premierą Windows Phone 8.1 (brak niestety jakichkolwiek szczegółów). Pozostali producenci nie są skorzy do zwierzeń w odniesieniu do współpracy z Microsoftem i ich systemem mobilnym. Jako główną przeszkodę do wdrożenia mobilnego Windowsa podają koszty opłat. Mówi się, że wynoszą one w przypadku smartfonów nawet do 25 dolarów od licencji. Oczywiście są one ustalane indywidualnie.

Wejście Windows Phone na rynek indyjski jest ciekawym posunięciem i może zwiększyć sprzedaż systemu w tym kraju. Warto nadmienić, że premiery kolejnych Nokii nie odnoszą większych sukcesów (Finowie mają zaledwie 5% rynku). W tym przypadku tylko lokalni producenci OEM i ich smartfony z mobilnym Windowsem, mogą realnie walczyć z konkurencją na rynku. Problemem w klasie low-endów są opłaty, stąd udostępnienie systemu Windows Phone za darmo wydaje się być coraz bardziej realne.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)