Indyjscy producenci smartfonów mogą tworzyć urządzenia z Windows Phone

Indyjscy producenci smartfonów mogą tworzyć urządzenia z Windows Phone

20.12.2013 20:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje The Times of India, Microsoft namawia lokalnych producentów smartfonów z Indii do tworzenia urządzeń z Windows Phone. Pierwsze modele mogą się już pojawić w roku 2014 i działać będą na systemie w wersji 8.1.

Rynek mobilny w Indiach jest bardzo specyficzny i zupełnie inny od europejskiego, czy tego znanego z Ameryki Północnej. Lokalni producenci smartfonów posiadają tam aż 50% udziałów. Jest to znacząca liczba i nie jest łatwo wejść nowym markom na rynek indyjski. Kolejnym zaskoczeniem jest także to, iż ponad 90% urządzeń mobilnych działa pod kontrolą Androida. Wynika to z faktu, że producenci OEM mogą łatwo modyfikować system od Googla, który jest darmowy. Skutkuje to tym, że ceny smartfonów mogą być znacznie niższe, niż gdyby działały one pod kontrolą płatnego odpowiednika, a same oprogramowanie może być dostosowywane pod wymogi klienta.

Obraz

Obecnie tylko dyrektor Xolo, marki będącej segmentem premium, zapowiedział nowe urządzenie z Windows Phone. Pierwszy smartfon ma się ukazać już w roku 2014, razem z premierą Windows Phone 8.1 (brak niestety jakichkolwiek szczegółów). Pozostali producenci nie są skorzy do zwierzeń w odniesieniu do współpracy z Microsoftem i ich systemem mobilnym. Jako główną przeszkodę do wdrożenia mobilnego Windowsa podają koszty opłat. Mówi się, że wynoszą one w przypadku smartfonów nawet do 25 dolarów od licencji. Oczywiście są one ustalane indywidualnie.

Wejście Windows Phone na rynek indyjski jest ciekawym posunięciem i może zwiększyć sprzedaż systemu w tym kraju. Warto nadmienić, że premiery kolejnych Nokii nie odnoszą większych sukcesów (Finowie mają zaledwie 5% rynku). W tym przypadku tylko lokalni producenci OEM i ich smartfony z mobilnym Windowsem, mogą realnie walczyć z konkurencją na rynku. Problemem w klasie low-endów są opłaty, stąd udostępnienie systemu Windows Phone za darmo wydaje się być coraz bardziej realne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)