inkBOOK Obsidian za 1 zł w abonamencie Legimi, miesiąc czytania i etui gratis

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Nadszedł dzień, na który czekało wielu miłośników cyfrowej książki – w Legimi już jest dostępny najnowszy inkBOOK, czyli testowany przez nas niedawno inkBOOK Obsidian. Można go mieć za złotówkę w abonamencie „bez limitu”.

inkBOOK Obsidian zastąpił czytnik inkBOOK Onyx w ofercie Legimi. Nowszy model ma bardzo podobne podzespoły, ale wyróżnia się na tle konkurencji ciekawym wzornictwem i systemem Android z możliwością uruchamiania aplikacji, dostał też pojemniejszy akumulator. Książki będą prezentowane na 6-calowym, podświetlanym ekranie E Ink Carta, przykrytym płytą matowego szkła. Wbudowaną pamięć można powiększyć kartą microSD. Czytnik objęty jest 2-letnią gwarancją, z czego rok w systemie door-to-door.

Cennik jest atrakcyjny szczególnie dla osób, które pochłaniają kilka książek miesięcznie. Abonament „bez limitu” nie ma miesięcznego limitu stron, pozwala czytać z jednego konta na czterech urządzeniach i umieścić na swojej wirtualnej półce cztery własne książki (na przykład kupione w innej księgarni). Przy abonamencie na 24 miesiące czytnik, etui i wysyłka kosztują 1 zł, a ponadto jeden miesiąc czytania bez limitu dostaniemy za darmo. Przy zawarciu „umowy” na krótszy czas, czytnik będzie droższy.

Warto zwrócić uwagę na to, że powyższy cennik obowiązuje do 31 grudnia i został objęty gwarancją stałej ceny do końca deklarowanego czasu. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup w przyszłym roku, będzie musiał płacić o 5 zł więcej każdego miesiąca.

Wprowadzenie w sierpniu 2015 roku usługi czytnik z abonamentem otworzyło nowy etap w rozwoju księgarni Legimi, która już prawie 3 lata oferuje abonamentowy dostęp do e-booków. Wykorzystanie znanego doskonale z usług telekomunikacyjnych połączenia urządzenia za symboliczną złotówkę z abonamentem spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem czytelników.

W takim modelu sprzedanych zostało już ponad tysiąc czytników, z czego jedna trzecia w ciągu pierwszych dwóch dni trwania akcji. Można więc spokojnie uznać, że pomysł okazał się sukcesem. Reprezentanci księgarni informują ponadto, że udało się „wyrobić” 200% normy – liczyli na sprzedaż około 500 sztuk. Warto też zaznaczyć, że proces zakupu wymaga tylko kilku kliknięć, więc nawet bardzo leniwi klienci nie mogą narzekać.

Czytanie w chmurze Legimi w połączeniu z katalogiem ponad 12 tysięcy tytułów dostępnych stanowi ciekawą ofertę także dla bibliotek. Placówka może kupić limit stron, który jej czytelnicy dowolnie wykorzystają. Wystarczy odebrać w bibliotece, a następnie aktywować na stronie internetowej kod dostępowy, by czytać książki przez miesiąc za darmo i bez ograniczeń w aplikacjach Legimi na 2 urządzeniach. Z usługi tej skorzystały już Biblioteki Gdańska i Wrocławska, a od początku listopada dołącza do nich także Biblioteka Wilanowska.

Przy okazji warto wspomnieć, że Legimi rozpoczyna budowanie relacji z inwestorami indywidualnymi. Pierwszym krokiem będzie publiczna oferta obligacji korporacyjnych, w której będzie mógł wziąć udział każdy. Legimi będzie prawdopodobnie pierwszą spółką na świecie, która pozwoli płacącym abonament za książki dodatkowo inwestować i zarabiać na swojej pasji.

© dobreprogramy