Instalacja wtyczki Flash na Androidzie? Ostatni moment...

Redakcja

29.06.2012 12:37, aktual.: 29.06.2012 21:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe ostatecznie ogłosiło dzień śmierci wtyczki Flash na urządzeniach z Androidem. 15 sierpnia zablokowana zostanie możliwość instalacji i aktualizacji na niecertyfikowanych urządzeniach.

Firma w swoim wpisie na blogu wyjaśniła, że urządzenia certyfikowane zazwyczaj miały wtyczkę Flash dostarczoną z daną wersją systemu Android, lub poprzez system aktualizacji. Resztę urządzeń można uznać za niecertyfikowane. Aby sprawdzić, czy dane urządzenie posiada certyfikat Adobe należy się udać na specjalnie do tego celu przygotowaną podstronę.

Adobe Flash dla Androida jest dostępny do pobrania za darmo poprzez sklep Google Play dla wszystkich mogących go obsłużyć urządzeń (również tych bez certyfikatu). Od 15 sierpnia możliwość instalacji z Google Play zostanie zablokowana. Aktualizacje będą dostarczane do tych urządzeń, które będą miały zainstalowaną wtyczkę.

Adobe przypomina również, że Flash Player nie będzie wspierany na Androidze 4.1. Firma zaleca przed aktualizacją do tej wersji systemu odinstalować wtyczkę, gdyż może ona powodować nieprawidłowe działanie np. przeglądarki internetowej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)