Intel Pentium Silver i nowe Celerony – procesory z gigabitowym Wi‑Fi

Intel Pentium Silver i nowe Celerony – procesory z gigabitowym Wi-Fi
Oskar Ziomek

12.12.2017 12:28, aktual.: 12.12.2017 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel aktualizuje swoją ofertę procesorów, wprowadzając nowe modele z serii Pentium Silver oraz Celeron. Są to układy bazujące na architekturze Gemini Lake i przeznaczone dla komputerów, w których liczy się przede wszystkim nie tyle najwyższa wydajność, co również jej dobry stosunek do zużycia energii. Nowe układy będą energooszczędne, a jednocześnie, jak sugeruje Intel, niemal 60% szybsze, niż podobnej klasy sprzęt sprzed czterech lat.

Procesory będą dostępne dla szerokiej gamy urządzeń, w tym desktopów, laptopów, hybryd i tabletów, a przez to wiele z ich cech dostosowano do potrzeb przede wszystkim konsumpcji treści w Internecie. Na czele obsługa gigabitowego Wi-Fi w standardzie 2×2 802.11a/c z kanałami 160 MHz. Ma to pozwolić na nawet dwukrotnie wyższe transfery, niż w przypadku 802.11a/c i 12-krotnie wyższe, niż w standardzie 802.11b/g/n. Takie połączenie ma być nawet szybsze od przewodowego gigabitowego Ethernetu i z takim potencjałem zapewniać świetne doznania podczas pracy online czy też strumieniowania wideo.

Nowe procesory Intela dla urządzeń mobilnych
Nowe procesory Intela dla urządzeń mobilnych

Aby jeszcze lepiej wykorzystać ten potencjał, Intel gwarantuje, że sprzęty wyposażone w nowe procesory bez problemu poradzą sobie z płynnym odtwarzaniem treści wideo miedzy innymi z YouTube'a oraz Netfliksa. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw potrzebie oglądania filmów na świeżym powietrzu, wprowadzana jest również obsługa technologii Local Adaptive Contrast Enhancement w skrócie nazywanej LACE, która ma zapewnić właściwą widoczność treści na ekranie nawet w jasnym otoczeniu poprzez właściwą regulację kontrastu.

Nowe procesory Intela dla desktopów
Nowe procesory Intela dla desktopów

Przy okazji prezentacji nowych produktów, Intel zdecydował się również wprowadzić nowe nazewnictwo, by wyraźnie oddzielić od siebie klasy oferowanych przez siebie procesorów, a tym samym ułatwić użytkownikom wybór odpowiednich dla siebie urządzeń. I tak, zaprezentowane wczoraj Celerony N4100, N4000, J4105 oraz J4005 nadal prezentowane są w niebieskich barwach, natomiast Intel Pentium N5000 oraz J5005 należą teraz do nowej serii Silver i reprezentują procesory zoptymalizowane pod katem zużycia energii, zaś obecne już w sklepach czipy w architekturze Kaby Lake należeć będą od teraz do serii Gold.

  • Intel Pentium Gold – procesory z serii Kaby Lake o najwyższej wydajności
  • Intel Pentium Silver – procesory zoptymalizowane pod kątem zużycia energii
[1/2] Intel Pentium Gold – procesory z serii Kaby Lake o najwyższej wydajności

Jak sugeruje Intel, obsługa szybkiego Wi-Fi oraz nacisk na niskie zużycie energii pozwolą na przykład pobrać 8-gigabajtowy film HD w około minutę i przez kolejne 10 godzin (w przypadku sprzętu z baterią zapewniającą 35 watogodzin energii) oglądać seriale zapisane na dysku bez konieczności ładowania urządzenia. Pierwsze sprzęty z nowymi procesorami Intela mają się pojawić w sklepach w pierwszym kwartale 2018 roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)