Intel prezentuje zupełnie inne podejście do dwóch ekranów w laptopie

Intel prezentuje zupełnie inne podejście do dwóch ekranów w laptopie

Intel prezentuje zupełnie inne podejście do dwóch ekranów w laptopie
11.09.2014 13:01, aktualizacja: 11.09.2014 14:46

Rosyjski YotaPhone 2 to smartfon wyposażony w dwa wyświetlacze, LCD i E Ink. Drugi ekran pozwala na wykonywanie prostych czynności, jak odbieranie połączeń lub czytanie wiadomości i jest o wiele bardziej energooszczędny od zwykłego wyświetlacza LCD. Na bardzo podobne rozwiązanie zdecydowała się firma Intel, która właśnie zaprezentowała laptop, który oprócz tradycyjnego wyświetlacza, został wyposażony w znajdujący się na wierzchu górnej klapy, ekran E Ink.

Notebook with 2nd E-Ink Display Prototype Hands on at IDF 2014

Inne podejście firmy Intel do stosowania dwóch ekranów w laptopie wydaję się być naprawdę ciekawe i może zwiększyć komfort korzystania z urządzenia. Wyświetlacz E Ink w zaprezentowanym modelu służy do wyświetlania podstawowych informacji, nawet gdy laptop jest wyłączony. Bez potrzeby otwierania klapy możemy mieć dostęp do wybranych treści, jak chociażby wiadomości i pogoda, informacje na ekranie E Ink są na bieżąco aktualizowane. Dodatkowy wyświetlacz może posłużyć jako czytnik e-booków lub też jako ramka dla dowolnego zdjęcia z dysku komputera, co dla niektórych użytkowników może być pewną formą personalizacji wyglądu urządzenia. Wyświetlanymi na ekranie treściami możemy zarządzać z wykorzystaniem specjalnej aplikacji.

Dodatkowy ekran E Ink oprócz większej funkcjonalności laptopa, zwiększa też jego mobilność. Jego zaletą jest bardzo niskie zużycie energii, co dzięki dostępowi do wybranych wiadomości, bez włączania laptopa, pozwoli na wydłużenie pracy na baterii. Nowe rozwiązanie zapowiada się naprawdę dobrze i dla wielu użytkowników może być bardziej funkcjonalne od ostatnio coraz częściej stosowanych dotykowych wyświetlaczy, które głównie sprawdzają się tylko w interfejsie Modern UI.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)