Interaktywne kafelki zobaczymy także w webowym Outlooku?

Interaktywne kafelki zobaczymy także w webowym Outlooku?
Redakcja

21.04.2015 12:14, aktual.: 21.04.2015 12:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft właśnie testuje zmiany interfejsu swojej witryny internetowej Outlook.com, która integruje w sobie wiele usług tej firmy. Odświeżona zostanie niebawem nie tylko nazwa, ale również kafelki wyświetlane w menu zapewniającym dostęp do składników Office Online. Niektóre z nowości są już widoczne u niektórych użytkowników.

Najważniejsza ze zmian dotyczy przemianowania usługi na górnym pasku z Outlook.com na Outlook Mail. Zmianę tej nazwy można już zobaczyć także w najnowszej kompilacji Windows 10 dla telefonów, powinniśmy się więc spodziewać, że niebawem zawita i na inne wersje systemu. Najciekawsze z nowości zobaczymy jednak dopiero po kliknięciu ikony menu. Kafelek kierujący do poczty został rozszerzony, dodatkowo wyświetla powiadomienia o liczbie nieprzeczytanych wiadomości, ich autorach i tytułach. Interaktywne kafelki zadebiutowały w Windows 8 i Windows Phone 7, są także dostępne w nowej odsłonie menu start w Windows 10, a więc wprowadzenie ich do usługi internetowej wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Nowy wygląd menu webowego Outlooka. Źródło: Neowin
Nowy wygląd menu webowego Outlooka. Źródło: Neowin

Nie tylko ten skrót stanie się interaktywny i zmieni swój wygląd. Microsoft zdecydował się na zmianę kolorystyki ikon odsyłających do kalendarza i kontaktów. W nowej wersji oba mają niebieskie tło, co jeszcze bardziej przypomina zmiany, jakie możemy zaobserwować w ostatnich kompilacjach Windows 10. Skrót do kalendarza wyświetla ponadto numer miesiąca i nazwę aktualnego dnia. Nie wiadomo, czy w przyszłości nie będzie zawierał także przypomnień o zbliżających się wydarzeniach. Korporacja usunęła również dopisek Online ze wszystkich skrótów do webowych składników pakietu Office, najprawdopodobniej mając na celu jeszcze większe przyzwyczajanie użytkowników do swojego nazewnictwa i jego ujednolicenie. Oprócz tego pojawił się kafelek do aplikacji Sway, która służy do tworzenia nieco nietypowych prezentacji.

Nie wszyscy testerzy zauważyli takie same zmiany, możliwe więc, że Microsoft wciąż bada opinie użytkowników i nie wybrał ostatecznej wersji zmienionego interfejsu. Choć zapewne nie każdy będzie ze zmian zadowolony, dają one nieco nadziei na to, że w tym roku usługi Microsoftu nareszcie staną się nieco bardziej spójne. Najważniejsze, że modyfikacje są wprowadzane równocześnie w systemie desktopowym, jego wersji mobilnej, ale także najważniejszych stronach internetowych firmy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)