iOS 11: nowości „zainspirowane” nakładką Galaxy S8 i Androidem

iOS 11: nowości „zainspirowane” nakładką Galaxy S8 i Androidem

14.06.2017 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie jak Apple zarzucało Samsungowi kopiowanie rozwiązań z iPhone’a i iOS-a? Teraz sytuacja się zmienia i to Apple szuka inspiracji u konkurencji, w tym również w nakładce Samsunga, jak i samym Androidzie. Widać to przede wszystkim po testowej edycji iOS-a 11, która w stabilnej wersji pojawi się już jesienią tego roku.

Obecnie iOS 11 znajduje się w fazie testów, ale możemy już przyjrzeć się zmianom i nowym funkcjom, które trafią do stabilnego wydania. Ponownie widać dwa skrajne obozy: jeden zachwyca się nowościami, żyjąc w przekonaniu o innowacyjności Apple, drugi poświęca swój czas na wyławianie nowych elementów, które na Androidzie dostępne są już od dłuższego czasu. Trzeba przyznać, że tym razem Apple mocniej niż zwykle zainspirowało się konkurencją.

Na kanale XEETECHCARE na YouTube pojawił się filmik przedstawiający 6 funkcji, które Apple w iOS 11 skopiowało od Samsunga. Autor porównuje testową wersję mobilnego systemu Apple z rozwiązaniami z Samsunga Galaxy S8.

6 iOS 11 Features Apple Copied from Samsung!

Podobieństwa jak najbardziej widać, czy to w funkcjach klawiatury, narzędziu do edytowania zrzutów ekranu i narzędziu do nagrywania ekranu, czy w nowym Centrum kontroli funkcjonalnością zbliżonym do rozwiązania Samsunga o nazwie szybkie akcje. Tak, te wszystkie opcje najpierw trafiły do Samsunga, a dopiero potem do smartfonów Apple.

Apple nie tylko mogło zainspirowało się Samsungiem, ale również czystym Androidem. Na YouTube znajdziemy jeszcze jeden materiał, tym razem przedstawiający 20 funkcji z iOS 11 skopiowanych z Jailbreaka i Androida.

20 Features in iOS 11 Apple Copied From Jailbreak Tweaks & Android

Wymieniono w nim chociażby menedżer plików, coś znanego użytkownikom Androida od dawna. Niektóre nowe rozwiązania faktycznie wyglądają niemal identycznie, ale nie brakuje również opcji mocno zmienionych przez Apple. Nie można mówić, że mamy do czynienia ze zwykłą kopią. Nawet jeśli Apple ściągnęło jakieś elementy, to wprowadziło własne zmiany, dostosowując to wszystko do własnego postrzegania mobilnego systemu operacyjnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także