iOS 12 już jest! Na taką aktualizację długo czekaliśmy

Strona głównaiOS 12 już jest! Na taką aktualizację długo czekaliśmy
17.09.2018 19:14
Apple udostępniło dużą aktualizację iOS-a. (depositphotos)
Apple udostępniło dużą aktualizację iOS-a. (depositphotos)

Po zapowiedzi na konferencji WWDC i okresie testów, Apple wreszcie udostępniło stabilne wydanie iOS-a 12 na wszystkie wspierane iPhone’y, iPady i iPoda touch. Aktualizacja przynosi przede wszystkim odczuwalną poprawę wydajności na starszych iUrządzeniach. Oczywiście ciekawych nowości nie zabrakło.

bEDyBDYl

Rozmiar aktualizacji to około 1,51 GB (iPhone 7). Jeśli komunikat o dostępności aktualizacji nie pojawił się automatycznie, to dostępność należy sprawdzić ręcznie. W tym celu wchodzimy w Ustawienia, następnie w Ogólne i klikamy na Uaktualnienia.

Warto tutaj przypomnieć poprzednią dużą wersję systemu operacyjnego Apple. Uważana jest ona za jedną z gorszych w historii. Użytkownicy skarżyli się bowiem na problemy ze stabilnością pracy, a także na błędy w wybranych aplikacjach. Co więcej, Apple musiało poradzić sobie z aferą dotyczącą zwalniania pracy iPhone’ów z zużytymi akumulatorami. Nic więc dziwnego, że w najnowszej wersji postanowiono skupić się optymalizacji i stabilności.

350252087428605889

iOS 12 nie wprowadza rewolucji. Nowe wydanie to drobna ewolucja w jak najbardziej dobrym kierunku. Aktualizacja przynosi długo wyczekiwane grupowanie powiadomień, funkcję czasu pracy przed ekranem, ulepszoną aplikację Zdjęcia czy kolejne usprawnienia w opcjach związanych z prywatnością i bezpieczeństwem. Pełną listę najważniejszych nowości znajdziecie w oddzielnym tekście.

bEDyBDYn

Lista urządzeń, które otrzymały iOS-a 12

Aktualizacja systemu iOS do wersji 12 dostępna jest dla urządzeń: iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5s, iPad Pro (12,9”) 2. generacji, iPad Pro (12,9”) 1. generacji, iPad Pro (10,5”), iPad Pro (9,7”), iPad Pro (9,6”), iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. generacji, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPod touch.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDyBDZj