iOS 13.2 pozwoli usunąć historię Siri

iOS 13.2 pozwoli usunąć historię Siri

iOS 13.2 z opcją usunięcia historii Siri
iOS 13.2 z opcją usunięcia historii Siri
Redakcja
11.10.2019 19:44, aktualizacja: 11.10.2019 21:02

Apple udostępniło drugą betę iOS 13.2. Wśród nowości znajduje się możliwość zmiany ustawień nagrywania wideo bezpośrednio w aplikacji Aparat (tylko dla iPhone’a 11, 11 Pro i 11 Pro Max), a także możliwość usunięcia aplikacji z menu Haptic Touch na ekranie startowym. Wielu użytkowników ucieszy również opcja usunięcia historii zapytań Siri i dyktowania oraz wycofania zgody na przesyłanie Apple nagrań asystentki głosowej.

Firma Apple znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak umożliwiła zewnętrznym kontrahentom odsłuchiwanie nagrań Siri, potencjalnie naruszając prywatność ich użytkowników. Opinia publiczna zarzuciła firmie nieprofesjonalne podejście do sprawy, wymagając, by osoby korzystające z pomocy Siri miały większe możliwości decydowania, co się dzieje z nagraniami ich głosu.

Zgodnie z obietnicą dokonania zmian, Apple w iOS 13.2 odda użytkownikom nowe opcje związane z asystentką głosową. Będą oni mogli zrezygnować z udostępniania nagrań audio w celu ulepszania usługi.[twitter=https://twitter.com/johnkoetsier/status/1182431605689733120]Firma zapewnia, że w razie wyrażenia zgody na korzystanie z niektórych nagrań, nie będą one przechowywane na serwerach Apple zbyt długo. Ponadto w sekcji ustawień Siri będzie można całkowicie usunąć dotychczasowe nagrania.Takie rozwiązanie powinno w końcu usatysfakcjonować osoby, które miały obawy co do zarządzania nagraniami ich głosu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)