iOS 7 wykorzysta możliwości 64-bitowego procesora

iOS 7 wykorzysta możliwości 64-bitowego procesora

Marcin Paterek
10.09.2013 21:22, aktualizacja: 10.09.2013 21:56

Podczas prezentacji nowych iPhone’ów sporo uwagi Apple poświęciło także systemowi iOS 7. Nie bez powodu zapowiadano go jako największą jak dotąd zmianę w ekosystemie — jego interfejs został wymyślony praktycznie na nowo, dzięki czemu czerpie pełnymi garściami z ostatniego krzyku mody, jakim jest flat design. Ale to niejedyna zmiana, bo koncern włożył sporo wysiłku także w to, by w pełni wykorzystać potencjał 64-bitowego procesora.

350041438794442689

Programiści Apple od podstaw napisali 64-bitowe jądro, nowe biblioteki i sterowniki, jak również odświeżyli wszystkie oficjalne aplikacje (iOS 7 oczywiście wciąż radzi sobie z 32-bitowym kodem). Trochę czasu poświęcono na dopracowanie wielozadaniowości, która wyświetla aplikacje w sposób bardzo podobny do Windows Phone 8. Oprócz tego system wprowadza dwa nowe gesty — przeciągnięcie palcem w dół na ekranie startowym przywołuje wyszukiwarkę, natomiast pociągnięcie w górę otwiera panel skrótów do najczęściej używanych ustawień i odtwarzacza multimediów.

W iOS 7 ikonki staną się bardziej płaskie i kolorowe, zrezygnowano też z charakterystycznego przez lata skeumorfizmu (naśladowania rzeczywiście istniejących przedmiotów). Harmonijny styl systemu uzupełnią nowe dźwięki systemowe i dzwonki. Użytkownicy będą mogli korzystać z ponownie ulepszonej Siri, a dzielenie się informacjami ma być łatwiejsze dzięki funkcji AirDrop (udostępnianie plików osobom w otoczeniu za pośrednictwem Wi-Fi). Apple nie zapomniało też o melomanach, którzy ciągle poszukują nowych brzmień — iTunes Radio ma być najlepszym sposobem na odkrywanie nowej muzyki. Usługa działać będzie podobnie jak tryb radia w omawianym niedawno Xbox Music, pozwalając tworzyć własne stacje radiowe.

350041438794639297

Koncern zdecydował się wprowadzenie drobnych zmian do pakietu iWork. Składająca się z pięciu aplikacji (Pages, Numbers, Keynote, iPhoto, iMovie) paczka bezpośrednio konkuruje z pakietem Microsoft Office, a dodatkowo będzie za darmo dostępna dla wszystkich nabywców nowych urządzeń z systemem Apple. Sam iOS 7 zostanie udostępniony 18 września dla iPhone’a 4, iPada 2, iPada Mini oraz iPoda Touch 5. generacji (lub nowszych).

Z prognoz Apple wynika, że w przyszłym miesiącu do sklepów trafi 700-milionowe urządzenie z systemem iOS na pokładzie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)