ipla ipla

Strona główna iOS Multimedia Streaming wideo oraz VOD
Pobierz program
lub zeskanuj:

ipla to aplikacja dająca bezpośredni dostęp do zasobów jednego z największych polskich serwisów z telewizją internetową i wypożyczalnią wideo na życzenie. Oferuje dostęp zarówno do darmowych materiałów, nawet dla osób niezalogowanych, jak i do płatnych treści.

Interfejs jest czytelny i przejrzysty — na głównym ekranie są dwie listy polecanych programów, a u góry zakładki (pierwsza to właśnie główny ekran). Korzystając z tych zakładek można przełączyć się do działu Wideo, zawierającego kategorie materiałów dostępnych na życie. Tam też można włączyć listę polecanych materiałów z określonego przedziału czasowego (dziś, ostatni tydzień, albo ostatni miesiąc), czy wyświetlić wyniki wyszukiwań, jeśli skorzystamy z dedykowanej temu funkcji. Sama wyszukiwarka potrafi niestety znajdować bardzo odległe od naszych oczekiwań wyniki, dlatego przydatna będzie głównie kiedy podamy konkretny tytuł i tytuł ten będzie dostępny w serwisie. Kolejna zakładka, to możliwość oglądania kanałów telewizyjnych (funkcja płatna).

Dostępnych jest kilkanaście stacji, w tym kanały sportowe, filmowe, muzyczne i kilka kanałów Polsatu. Inną płatną funkcją jest możliwość zapisywania multimediów na urządzeniu, dzięki czemu można obejrzeć ulubiony program nawet po utracie połączenia z internetem. Bibliotekę zapisanych filmów oferuje właśnie przedostatnia zakładka. A ostatnia to ukłon w kierunku ludzi mniej doświadczonych, czyli Pomoc. Tam można znaleźć informacje odnośnie działania aplikacji, czy płatnej oferty.

W trakcie oglądania programu, jeśli nie wykupimy abonamentu, najpierw zostanie przez około pół minuty odtwarzana reklama. Wykupienie go da nam jednak również dostęp do materiałów w wysokiej rozdzielczości. W wersji darmowej jest to tylko skromne 320p.

ipla to z pewnością aplikacja godna uwagi dla telemaniaków. Biblioteka oferuje bardzo dużo filmów, zarówno nowych jak i starych, a samo korzystanie z aplikacji (poza wyszukiwarką) powinno być bezproblemowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Brak ze względu na długie reklamy .
Nieaktywne pakiety pomimo ich wykupienia .
ocena użytkownika
19.05.2015 00:13 • Recenzja do wersji 3.9.1

Nie radzę wykupować pakietów a szczególnie Ipla Exstra rzekomo wyłączającego reklamy . Pomimo wpłaty na podane konto nie uaktywnia się i dalej są reklamy . W poprzednich wersjach aplikacji było ok . Reklamacje bardzo długo rozpatrują . Dlatego zmuszony jestem dać najniższą ocenę .