iWork 09 w praktyce - Numbers

iWork 09 w praktyce - Numbers

Redakcja
06.08.2010 12:11

Użytkownicy systemu Mac OS X mogą skorzystać z wielu pakietów biurowych - od płatnych, takich jak Microsoft Office, po darmowe jak na przykład OpenOffice.org. Również firma Apple promuje własne rozwiązanie. Jest nim pakiet biurowy iWork, którego najnowsza wersja pochodzi z 2009 roku.

iWork 09 jest pakietem biurowym przeznaczonym wyłącznie dla platformy Mac OS X. W jego skład wchodzą takie programy jak Pages (edytor tekstów), Keynote (prezentacje mulitmedialne) i Numbers (arkusz kalkulacyjny). iWork 09 został przetłumaczony na język polski, dysponuje również narzędziem sprawdzania pisowni, polskojęzycznym słownikiem ortograficznym, podkreślaniem błędów ortograficznych i dzieleniem wyrazów. Pakiet obsługuje także większość popularnych formatów plików, w tym te używane w Microsoft Office. Użytkownicy systemu Mac OS X mogą pobrać z naszego vortalu 30-dniową wersję testową pakietu iWork 09.

Jak dotąd opisaliśmy już Pages - edytor tekstów i Keynote, który pozwala na tworzenie bogatych prezentacji. Ostatnim programem dostępnym w ramach pakietu jest Numbers. To ciekawy arkusz kalkulacyjny, który pozwoli nie tylko na dokonywanie mniej lub bardziej skomplikowanych obliczeń, ale również interesujące ich zaprezentowanie. Podobnie jak w przypadku pozostałych programów wchodzących w skład iWork 09, także podczas powstawania Numbers jego twórcom przyświecała idea „Myśl inaczej” („Think different”). Czym arkusz kalkulacyjny firmy Apple różni się od innych tego typu rozwiązań? Zapraszamy do lektury artykułu iWork 09 w praktyce - Numbers.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)