Jak oni blogują? - przegląd blogu czytelników

Jak oni blogują? - przegląd blogu czytelników

Redakcja
01.10.2009 23:15, aktualizacja: 01.10.2009 23:35

Za nami pierwszy pełen miesiąc z nową szatą graficzną dobrychprogramów i blogami użytkowników. Nadszedł zatem czas na przegląd tego, o czym dyskutowali nasi czytelnicy. Nie śledziłeś blogów? Oto przegląd, najciekawszych naszym zdaniem, informacji, którymi podzielili się na naszych łamach czytelnicy.

Miesiąc rozpoczął się od dwóch wpisów Mariusza 'Masakry' Kędziory, który jak na człowieka trudniącego się ewangelizacją przystało, wytoczył ciężkie działa przeciw społeczności Open Source, pisząc o ukrytych kosztach Wolnego Oprogramowania. Zażartej dyskusji nie byłoby końca, gdyby obowiązki nie oderwały Mariusza od blogowania. Miejmy nadzieję, że jeszcze do nas wróci. ;-) Sentyment Masakry podziela pow3r_shell opisując problemy z wdrożeniem Open Office. Dla równowagi postanowił także wspomnieć o sytuacjach, w których MS spisuje się naprawdę słabo. Nazwał to nawet "masakrą". Zamierzony prztyczek? :o)

Skoro o równowadze mowa - o otwartych rozwiązaniach pisali m.in. Plichu i misiek440v2. Ten pierwszy o ciekawej usłudze w chmurze - Ubuntu One; ten drugi o podziale Internetu w firmie i alternatywnym (wolnym, a jakże!) oprogramowaniu dla urządzeń Linksysa. Warto coś na ten temat wiedzieć, gdy przyjdzie nam zarządzać siecią. Stron odwiecznego konfliktu Windows kontra Linux nawet nie próbował pogodzić Meszuge. Przecież to niewykonalne zadanie. Nie odmówił sobie natomiast prawa do nawtykania "szeregowym żołnierzom". A że już o odwiecznych konfliktach mowa, pisania na temat innego podjął się Chomik. Piractwo nie jest fair, prawda? Ale skąd się bierze? Chomik interesującego smaczku swojej wypowiedzi nadał przez zrzucenie winy za piractwo na... polską edukację. Temat, na który każdy ma coś do powiedzenia i rekordowa ilość komentarzy. Jak to bywa - nie wszystkich z sensem. ;> Ktoś wykrzyknie - jest jeszcze jeden temat, na który każdy ma coś do powiedzenia! No tak, przecież VPN napisał o Padu Padu. Jeśli ktoś czuje się niespełniony i chciałby skomentować na temat sobie bliski - polecamy!

Na koniec jeszcze dwie ciekawostki. Pierwsza, to prawdziwa perełka, którą podzielił się z nami paszczak000. Geocaching to gra terenowa dla geeków. Czyli dla nas. Wymagany jest GPS i chęć uczestniczenia w polowaniu na skarb. Brzmi zachęcająco? Po szczegóły odsyłamy na jego blog. Druga to test Windows 7 na MacBook Pro, do którego na HotZlocie zobowiązała się Xyrcon. Windows 7 na MacBooku działa i ma się dobrze. W razie pytań polecamy pomęczyć autorkę na blogu.

To nie wszystko o czym można było przeczytać w ubiegłym miesiącu. Ale gdybyśmy wskazali na każdy pojedynczy wpis, jaką mielibyście motywację, by współzawodniczyć ze sobą ich jakością? ;-) Zapraszamy do pisania i komentowania. Wrócimy do Waszych blogów już niebawem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)