Jak wysłać PIT przez Internet? Zobacz nasz przewodnik wideo

Jak wysłać PIT przez Internet? Zobacz nasz przewodnik wideo

Redakcja
19.02.2015 16:37, aktualizacja: 13.01.2016 12:55

Każdego roku większość z nas staje przed obowiązkiem wypełnienia deklaracji podatkowych. Mimo że z roku na rok rośnie liczba PITów wysyłanych do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną, to jednak nadal ogromna większość podatników nie wie, jak szybko i wygodnie składa się ten dokument przez Internet. Jeśli chcielibyście się o tym przekonać i wysłać swój PIT nie ruszając się z domu, zapraszamy do obejrzenia naszego krótkiego przewodnika wideo.

W tym pięciominutowym filmie poprowadzimy za rękę przez cały proces – od pobrania i instalacji odpowiedniego programu na komputerze, przez wypełnienie samej deklaracji, na wysłaniu jej do Urzędu Skarbowego kończąc. Wypełnimy PIT-37 dla osoby rozliczającej dochody z tytułu umowy o pracę indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem. Jest to jeden z najpopularniejszych scenariuszy, ale po obejrzeniu filmu wypełnienie każdej dostępnej w programie deklaracji (m.in. PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39, wraz z załącznikami) będzie podobnie proste. Po wysłaniu formularzy program wygeneruje Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym spełnienie ustawowego obowiązku.

Do wypełnienia i wysłania PITów polecamy korzystanie z oficjalnego programu do wypełniania formularzy podatkowych i wysyłania ich przez Internet, przygotowanego przez Ministerstwo Finansów – e-Deklaracje Desktop. Program ten jest całkowicie bezpłatny i można go pobrać z naszego portalu. Działa on nie tylko w systemie Windows, ale także pod Linuksem i w systemie OS X na Makach.

Bardziej dociekliwym proponujemy także zapoznanie się z innymi polecanymi przez nas programami do rozliczeń podatkowych, a zwłaszcza z najpopularniejszym wśród naszych czytelników programem PITy. Każdy z tych programów umożliwia także wysłanie deklaracji przez Internet, różnią się one jedynie interfejsem i sposobem obsługi.

Gorąco zachęcamy Was również do tego, aby wypełniając deklarację zwrócić szczególną uwagę na możliwość przekazania jednego procenta swojego podatku na rzecz dowolnie wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Określając nie tylko organizację, ale nawet cel szczegółowy jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie pomóc konkretnej osobie lub w konkretnej sprawie. Apelujemy o przemyślenie tej decyzji, zwłaszcza że nic nas to już nie kosztuje, a dla wielu organizacji, zwłaszcza tych mniejszych i lokalnych, coroczne PITy to jedyna szansa na pozyskanie jakiegokolwiek sensownego finansowania.

Jeśli nie wiecie komu pomóc, proponujemy rozważenie wsparcia dobrze znanych w naszej społeczności użytkowników: Tomka Przybyła (FadeMind) i Łukasza Janika (pikaczu). Obaj od urodzenia chorują na mózgowe porażenie dziecięce. Aby walczyć z postępującą utratą sprawności wymagają specjalistycznej, kosztownej rehabilitacji. Więcej możecie dowiedzieć się na naszym forum, w wątku poświęconym Tomkowi oraz Łukaszowi. Tam również znajdziecie informacje, jakie dane należy podać w deklaracji podatkowej, aby Wasze wsparcie dotarło do adresata.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)