Japonia zaoferuje darmowe Wi-Fi dla turystów, Japończycy wolą internet mobilny

Japonia zaoferuje darmowe Wi‑Fi dla turystów, Japończycy wolą internet mobilny

Japonia zaoferuje darmowe Wi-Fi dla turystów, Japończycy wolą internet mobilny
Redakcja
26.05.2014 17:35

Może niektórym będzie trudno w to uwierzyć, ale są na świecie kraje, także wysoko rozwinięte, w których darmowe hotspoty Wi-Fi nie są czymś szczególnie popularnym. Gdy u nas każdy taki nowy cieszy, w innym miejscach mieszkańcy są na to raczej obojętni. Jednym z takich krajów jest Japonia, w wypadku której znacznie popularniejszy był już od dawna szerokopasmowy dostęp mobilny. Jako że technologia była względem „starego świata” mocno do przodu, nie było potrzeby inwestowania w coś takiego. Co jednak z turystami? Oni podczas wizyty w Japonii stykają się z poważnym problemem, ale i ten zostanie już za jakiś czas rozwiązany.

Obraz

Rząd tego kraju zdecydował się pomóc turystom, a tym samym bardziej zachęcić ich do odwiedzania Japonii. Zdecydowanie nie ma w tym nic dziwnego, nie od dziś wiadomo, że nowe technologie pozwalają na łatwiejsze poruszanie się w zupełnie nowym, nieznanym miejscu: mapy czy tłumacz, to tylko dwa z wielu przydatnych w takim wypadku narzędzi. Turysta, jaki znalazł się w Japonii może otrzymać odpowiedni identyfikator dostępu pobierając go na swój smartfon, lub okazując paszport w specjalnych miejscach turystycznych lub na lotniskach. To pozwoli mu uzyskać bezpłatny dostęp do sieci za pośrednictwem Wi-Fi. Trwają jeszcze prace nad ujednoliceniem identyfikatora, aby tylko jeden mógł posłużyć w wielu różnych miejscach, niemniej cały projekt zostanie zakończony najprawdopodobniej dopiero w 2016 roku.

Oczywiście już teraz turysta wybierający się do Kraju Kwitnącej Wiśni może skorzystać z innego rozwiązania, chociażby zdecydować się na ofertę lokalnego operatora, także darmowe (oferowane m.in. przez NTT East). Przy okazji może spróbować smartfonów używanych w Japonii, bo te są wyraźnie inne niż to, co znamy na co dzień. Czy można to uznać za zacofanie? Zdecydowanie nie… skoro przeciętni Japończycy korzystają z bardzo szybkiego dostępu mobilnego tak intensywnie, że darmowe Wi-Fi stało się zbędne i niepopularne, to gdzie jesteśmy my, oraz inna część Europy?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)