Jaworzno: aplikacja w smartfonie pomogła znaleźć porwanego. Mógł stracić 2 mln złotych

Jaworzno: aplikacja w smartfonie pomogła znaleźć porwanego. Mógł stracić 2 mln złotych

Policja wykorzystała aplikację ze smartfona porwanego by go znaleźć, fot. Pixabay
Policja wykorzystała aplikację ze smartfona porwanego by go znaleźć, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
24.10.2019 15:13

Aplikacja śledząca lokalizację w smartfonie okazała się zbawienna dla porwanego mężczyzny z Jaworzna, którego udało się dzięki niej odnaleźć. Uprowadzonego znaleziono u notariusza, gdzie lada moment miał podpisać niekorzystną dla siebie umowę.

O szczegółach informuje tvn24.pl zwracając uwagę, że w akcji uczestniczyli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie i Jaworznie.

Uprowadzonego 34-latka z Jaworzna znaleziono dzięki aplikacji w smartfonie. Analizując historię lokalizacji, policjanci dotarli do kancelarii notarialnej w Katowicach, gdzie udało się znaleźć porwanego. W asyście dwóch mężczyzn miał właśnie podpisać umowę, która była dla niego niekorzystna i mógł w jej wyniku stracić nawet 2 miliony złotych.

Zatrzymani byli zaskoczeni obecnością policji i nie stawiali oporów przy zatrzymaniu. Szczegóły nie są na razie ujawniane, a śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaworznie.

Historia lokalizacji w Mapach Google

Chociaż w opisywanym przypadku nie jest podawana informacja o konkretnej aplikacji, która została wykorzystana do wyśledzenia lokalizacji porwanego, przykładem mogą być choćby Mapy Google. Członkowie rodziny mogą tu nawet skorzystać z celowego udostępniania swojej lokalizacji innym osobom, które mogą sprawdzić na mapie, gdzie w danej chwili znajduje się inny członek rodziny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)