Jeden z hakerów, którzy atakowali Sony, aresztowany

23.09.2011 13:47, aktual.: 23.09.2011 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze niedawno członkowie grup Anonymous i LulzSec wydawali się być nietykalni, ale ten czar prysł. Do aresztów na całym świecie trafiają kolejni haktywiści.

Jak poinformował Fox News, FBI udało się zaaresztować dwóch hakerów, z których jeden brał udział w ataku na Sony Pictures. Aresztowany w San Francisco bezdomny haker był zamieszany w atak na strony rządowe hrabstwa Santa Cruz, zaś w Phoenix ujęto studenta, który był jednym z uczestników akcji mającej na celu wydobycie danych osobowych z serwerów Sony Pictures.

A samo włamanie rzeczywiście było tak proste, jak przedstawiali to w przechwałkach członkowie grupy przestępczej. Jak informuje The Atlantic Wire, aresztowany przez FBI haker z Arizony został oskarżony o przeprowadzenie ataku typu SQL injection na serwery Sony Pictures. Zgodnie z zeznaniami aresztowanego, Cody'ego Krestignera, cały atak zajął około 3 dni — znani i nieznani członkowie LulzSeca zaczęli wykradać dane z Sony Pictures 30 maja, a 2 czerwca wszystko zostało opublikowanie w sieci.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)