Jeszcze gracze, czy już sportowcy? O tegorocznym finale Intel Extreme Masters dziś o 18:00 na żywo

Jeszcze gracze, czy już sportowcy? O tegorocznym finale Intel Extreme Masters dziś o 18:00 na żywo

Jeszcze gracze, czy już sportowcy? O tegorocznym finale Intel Extreme Masters dziś o 18:00 na żywo
Redakcja
25.03.2015 13:39, aktualizacja: 17.04.2015 18:23

Światowy finał Intel Extreme Masters Katowice 2015 już za nami. Kurz jeszcze dobrze nie opadł po tabunach chętnych do oglądania nowożytnych gladiatorów, toczących swoje boje na cyfrowych arenach. Gry to już nie tylko niewinna rozrywka dla indywidualistów. Od kilku już lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie e-sportem. Zawodowym graczom zaczynają towarzyszyć kibice, rosnąca liczba kibiców przekłada się na zaangażowanie sponsorów.

Jednym z największych mecenasów elektronicznej rozrywki jest oczywiście Intel, tytularny partner tej wielkiej imprezy. Na nim jednak przecież się nie kończy, wystarczy wspomnieć o takich markach jak SteelSeries, Roccat, Republic of Gamers od Asusa, czy nowego w tej branży HyperX-a. Widać, że skorzystać, marketingowo i PR-owo na takiej imprezie chce coraz więcej chętnych. Na zwykłych śmiertelnikach największe jednak wrażenie robią nagrody pieniężne dla finalistów Intel Extreme Master. Jak tak dalej pójdzie, najlepsi gracze zrównają się w zarobkach z piłkarzami czy tenisistami.

W dzisiejszym odcinku podsumujemy tegoroczny finał. Jak wypadł na tle poprzednich edycji, zwłaszcza na tle finałów z ubiegłych lat, organizowanych poza Polską i nie tak popularnych. Był przecież czas, gdy granie w gry komputerowe było tylko rozrywką, która nawet w umyśle szaleńca nie byłaby utożsamiana z nagrodami za zwycięstwo na poziomie kilkuset tysięcy dolarów! Przyszłość e-sportu, szczególnie dziś, gdy gry komputerowe może czekać druga młodość dzięki technikom wirtualnej rzeczywistości, nigdy jeszcze nie rysowała się tak ciekawie.

To jednak nie wszystko, o czym będziecie mogli posłuchać. Z jednej strony ekscytująca impreza, która przyciągnęła tłumy, z drugiej CeBIT, który mieliśmy po raz kolejny okazję odwiedzić. Niemieckie targi jeszcze do niedawna mogły się poszczycić mianem największych w świecie. Jednak niezmieniająca się przez lata formuła i odpływ premierowych produktów doprowadziły do upadku ich roli, zarówno dla wystawców jak i zwiedzających. Ot powolny proces całkowitego unicestwienia targów, które przez lata były forpocztą przemysłu komputerowego. A może po prostu komputery same w sobie mało kogo już interesują?

Zapraszamy Was oczywiście do aktywnego brania udziału w naszym programie. Możecie tego dokonać na dwa sposoby: dzwoniąc do nas za pośrednictwem komunikatora Skype oraz przesyłając pytania i komentarze na czacie. Dla tych śmiałków, którzy zdecydują się zadzwonić, przygotowaliśmy portalowe upominki. Nasz login na Skype to dobreprogramypl. Przed połączeniem prosimy o sprawdzenie Waszych mikrofonów (a jeśli ktoś chce, również kamer) i wykonanie rozmowy testowej z echo123.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (439)