Jeszcze kilka słów o Windows 8.1: animowane tatuaże i szerokie uprawnienia SkyDrive

Jeszcze kilka słów o Windows 8.1: animowane tatuaże i szerokie uprawnienia SkyDrive

03.06.2013 12:48, aktualizacja: 03.06.2013 18:51

Do listy zmian, jakie zostały znalezione w dostępnych już nieoficjalnymi kanałami kompilacjach Windows 8.1, możemy dopisać kolejne. Blog McAkins Online opisał jeszcze kilka świeżo odnalezionych nowości.

Wiadomo już, że SkyDrive zostanie zintegrowany z menedżerem plików, nie będzie pokazywał bibliotek systemowych i będzie można wykonywać takie operacje, jak zapisanie pobranego pliku bezpośrednio na wirtualny dysk. Cytowany blog twierdzi jednak, że SkyDrive jako jedyny menedżer plików będzie miał dostęp do prawie całego drzewa katalogów. Program ten będzie miał możliwość uruchomienia pliku (EXE) i otwarcia pliku systemowego, czego nie będzie potrafić żadna inna aplikacja Modern. Informacje o aplikacji pokazują, że jest ona zaufana i ma pełny dostęp do systemu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wielu użytkowników zwracało się z prośbą o umożliwienie uruchamiania więcej niż dwóch aplikacji Modern na raz (na razie można sobie podzielić ekran między 2 aplikacje, proporcje są ustawione „na sztywno”). Microsoft planuje zapewnić możliwość dowolnej zmiany ich rozmiaru, a także uruchamiania do trzech aplikacji na każdym z podłączonych do urządzenia ekranów. Co ciekawe, będzie można uruchamiać tę samą aplikację (na przykład Internet Explorera) w kilku oknach. Służyć do tego będzie prawdopodobnie znaleziona przez autora cytowanego wpisu opcja Open New Window w menu kontekstowym kafla.

Kolejne zmiany są czysto kosmetyczne — dotyczą „tatuaży”, które można umieścić na tle ekranu startowego. Windows 8.1 ma umożliwić zmianę ich koloru niezależnie od tła przez wybranie „drugiego” koloru w ustawieniach. Ponadto, widać tu powrót znanych z Visty Ultimate DreamScene — niektóre tatuaże mogą być animowane. Jednak w przeciwieństwie do Dreamscene, te animacje nie przejmą wszystkich dostępnych zasobów komputera.

Oczywiście powyższe możliwości nie muszą trafić do wersji systemu przeznaczonej dla klientów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)