John McAfee popełnił samobójstwo? Pojawiły się wątpliwości

John McAfee zmarł 23.06.2021
John McAfee zmarł 23.06.2021
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons

29.06.2021 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

John McAfee - twórca legendarnego antywirusa, ekscentryk i miliarder ścigany przez stróżów prawa - zmarł 23 czerwca 2021 roku w hiszpańskiej celi. Oficjalny raport wskazywał na samobójstwo, jednak zaczęło pojawiać się coraz więcej wątpliwości.

John McAfee miał niezwykle barwne życie. Zapisał się w historii jako programista i wizjoner, ale miał też bardziej mroczną stronę. Ciążyły na nim liczne oskarżenia związane z oszustwami i praniem brudnych pieniędzy oraz był podejrzanym w sprawie o morderstwo w Ameryce Południowej

Jak pisał Łukasz Michalik w jednym z wcześniejszych tekstów, John McAfee "nie tracił czasu na nudę - pisał książki, kupował nieruchomości, praktykował magię i założył amatorską grupę akrobacji lotniczej, co nie przeszkadzało mu eksperymentować z substancjami psychoaktywnymi". Życie pełne kontrowersji świetnie ilustruje poniższa fotografia.

Obraz

Ostatecznie za oszustwa trafił do barcelońskiego więzienia, gdzie czekał na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. 23 czerwca br., krótko po ogłoszeniu wyroku o ekstradycji, media poinformowały o tragicznym samobójstwie w więziennej celi. Teraz jednak pojawiają się wątpliwości co do faktycznej przyczyny śmierci McAfee. 

Javier Villalba, prawnik McAfee powiedział początkowo, że w depresję, która pchnęła mężczyznę do samobójstwa, wpędził go pobyt za kratkami. Teraz jednak przyznał, że czeka na oficjalny raport z sekcji zwłok, a rodzina poprosiła o drugie, niezależne badanie. 

Janice, żona miliardera oznajmiła w oświadczeniu wydanym przed więzieniem w Barcelonie, że McAfee nie miał skłonności samobójczych. W rozmowie z CNN, na którą powołuje się RP, wdowa powiedziała, że McAfee w dniu śmierci obiecał, że do niej zadzwoni. "Nie odebrałby sobie po czymś takim życia", dodała. 

Janice McAfee za śmierć męża obarcza winą władze USA, twierdząc, że zarzuty wobec miliardera były umotywowane politycznie. Zażądała również śledztwa ws. śmierci męża. CNN podało, że McAfee dzielił celę ze współwięźniem, ale podobno nie było go w celi, gdy miliarder został znaleziony martwy. Dochodzenie trwa, ale na jego efekty musimy jeszcze poczekać.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)