Już niebawem Android 4.3 dla Galaxy S3 i S4

Redakcja

06.09.2013 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największym problemem trapiącym użytkowników systemu Android jest bez wątpienia fragmentacja tego systemu, objawiająca się niemalże ciągłym pozostawaniem w tyle za aktualnymi wersjami. Tymi cieszyć się mogą jedynie użytkownicy urządzeń z gałęzi Nexus otrzymujących aktualizacje bezpośrednio z firmy Google, oraz osoby samodzielnie instalujące zmodyfikowane oprogramowanie. Inni producenci nie są tak chętni do aktualizacji swojego sprzętu – w końcu lepiej mieć jeden powód więcej do zachęcania użytkownika do kupna nowej edycji.

Obraz

Moda ta na szczęście nie dotyczy urządzeń flagowych, które mimo wszystko są aktualizowane przynajmniej przez pewien okres. Odbywające się w Berlinie targi elektroniki użytkowej IFA przyniosły z firmy Samsung informacje nie tylko o nowych edycjach urządzeń, ale również nieco na temat aktualizacji. Wiadomo, że już w październiku aktualizacji swoich urządzeń do Androida w wersji 4.3 mogą spodziewać się właściciele Galaxy S3 i Galaxy S4. Niestety jak na razie nie ma żadnych informacji związanych z podobną aktualizacją dla Galaxy Note 2.

Z punktu widzenia czystego Androida wersja ta przynosi umiarkowane zmiany: wsparcie dla OpenGL ES 3.0, a także Bluetooth 4.0 Low Energy. Dodano opcję automatycznie wykorzystującą Wi-Fi do lokalizowania urządzenia nawet gdy nie korzystamy z tego typu połączenia. W wypadku większych urządzeń pojawiły się także profile użytkowników z ograniczeniami. Czy wszystko to zobaczymy w aktualizacji urządzeń Samsunga? Tego dokładnie nie wiadomo. Możemy być za to pewni poprawek znanych błędów, zaktualizowanych aplikacji, oraz nowych funkcji. Należy się także spodziewać tego, że użytkownicy tych urządzeń nie będą długo cieszyć się najnowszą wersją systemu, już niebawem zobaczymy bowiem Androida 4.4 KitKat

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)