Już niedługo publiczna beta Tlen.pl w wersji 7.0

Już niedługo publiczna beta Tlen.pl w wersji 7.0

Redakcja
07.09.2009 12:26, aktualizacja: 07.09.2009 12:39

Krzysztof Sierota, członek zarządu portalu o2.pl, poinformował na swoim blogu o planowanym wydaniu wersji beta komunikatora Tlen.pl 7.0.

Nowy Tlen.pl będzie posiadał obsługę protokołu Gadu-Gadu 8. Jak już wcześniej informowaliśmy, komunikator został napisany od podstaw przy pomocy biblioteki Qt, dzięki czemu zostały stworzone wczesne wersje testowe dla użytkowników systemów Linux oraz Mac OS X. Najważniejszą zmianą w komunikatorze jest jednak otwarcie sieci na pozostałe serwery Jabbera. Oznacza to, że użytkownik w sieci Tlen będzie miał możliwość rozmawiania z użytkownikami sieci np. Aqq, Google Talk, Spik czy każdej innej, opartej o otwarty protokół XMPP. Dotychczas, mimo iż Tlen.pl jest oparty o XMPP, jego użytkownicy nie mieli możliwości komunikacji z zewnętrznymi serwerami.

Krzysztof Sierota przy okazji poinformował, że użytkownicy starszych wersji komunikatora nie odczują zmian w działaniu i będą nadal mogli z nich korzystać. Publiczna wersja beta ma zostać wydana dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS w przeciągu 2-3 tygodni.

Najnowszą wersję stabilną programu pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)