Kancelaria Prezydenta odpowiada dobrymprogramom: Prezydent nie korzysta z numeru ze znanej puli

Kancelaria Prezydenta odpowiada dobrymprogramom: Prezydent nie korzysta z numeru ze znanej puli

fot. Getty Images
fot. Getty Images
Piotr Urbaniak
23.07.2020 17:07

"Nie wszystkie numery służbowe pracowników Kancelarii mieszczą się w podanej puli numerów" – pisze do dobrychprogramów Kancelaria Prezydenta RP, tłumacząc, że sukcesywnie wymienia numery wszystkim pracownikom na nowe.

W środę 15 lipca opisaliśmy chaos w sprawie bezpieczeństwa numerów telefonu, jaki panuje w Kancelarii Prezydenta RP jeszcze od czasów kadencji Bronisława Komorowskiego.

W latach 2010 oraz 2013 za sprawą Biuletynu Informacji Publicznej ujawniono pulę numerów należącą do KPRP, a zapisy w umowach i relacje innych dziennikarzy pozwalały sądzić, że ujawnione numery wciąż znajdują się w użyciu.

Po upływie ponad tygodnia od publikacji, otrzymaliśmy od KPRP wyjaśnienia, sygnowane przez Agnieszkę Rylską-Tabaczyńską z Biura Prasowego KPRP.

Jak zapewnia Kancelaria, nie wszystkie numery pracowników mieszczą się w podanej puli 721 800 000 – 721 800 999. Nie oznacza to jednak, że takich przypadków już nie ma, gdyż "numery telefonów z różnych zbiorów numeracyjnych wprowadzane są sukcesywnie".

Co kluczowe, prezydent Andrzej Duda ponoć numeru ze wskazanej puli nie ma. Niemniej KPRP nie dodaje, czy tak było od początku jego kadencji, czy może to efekt późniejszej zmiany.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)