Kaspersky wycofuje zarzuty wobec Microsoftu – będą zmiany w Windowsie

Kaspersky wycofuje zarzuty wobec Microsoftu – będą zmiany w Windowsie

Kaspersky wycofuje zarzuty wobec Microsoftu – będą zmiany w Windowsie
Oskar Ziomek
10.08.2017 16:10

Microsoft odpowiedział na zarzuty stawiane mu przez firmę Kaspersky Lab, według których w Windowsie 10 celowo utrudniana jest współpraca z antywirusami firm trzecich, a więc w efekcie wszystkimi poza Windows Defenderem. Wraz z jesienną aktualizacją dla twórców w systemie pojawią się w tym zakresie zmiany, a w ramach porozumienia, Kaspersky ostatecznie wycofa swoje zarzuty, które Komisji Europejskiej przedstawił w czerwcu bieżącego roku.

Jesteśmy całkowicie usatysfakcjonowani zmianami, jakie zostaną zaimplementowane w Windowsie 10 Fall Creators Update i podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, by wycofać nasze roszczenia...

Wraz z Fall Creators Update, twórcy oprogramowania zabezpieczającego zyskają możliwość wcześniejszego dostępu do przygotowywanych aktualizacji Windowsa, by testować z nimi swoje produkty i ewentualne błędy poprawiać z większym wyprzedzeniem. Ma to być korzystne głównie dla użytkowników, którzy zyskają dzięki temu stabilniej działające produkty, które będą lepiej dostosowane do najnowszych wersji systemu.

Zmiany obejmą także sposób informowania użytkownika o kończącej się licencji na oprogramowanie zabezpieczające. Twórcy będą mogli korzystać z własnych powiadomień zarówno bezpośrednio przed upływem licencji, jak i już po jej wygaśnięciu, zachęcając do odnowienia usługi. Bardziej czytelne mają być również powiadomienia, dzięki którym będzie można wybrać metodę zabezpieczającą i samodzielnie zdecydować, czy chcemy przejść na Defendera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)