KitKat Launcher - launcher z Androida 4.4 dostępny w Google Play

KitKat Launcher - launcher z Androida 4.4 dostępny w Google Play

KitKat Launcher - launcher z Androida 4.4 dostępny w Google Play
Redakcja
18.11.2013 13:05

Podczas niedawnej premiery nowej wersji Androida 4.4 o nazwie KitKat, a także nowego smartfonu Nexus 5 firma Google zrobiła swoim klientom dwie dosyć niemiłe niespodzianki. Po pierwsze, okazało się, że co prawda nie najnowszy już, ale nadal dosyć wydajny i godny uwagi model Galaxy Nexus, jaki zadebiutował w październiku 2011 roku, nie otrzyma nowej wersji Androida. Oficjalnie chodziło o sterowniki, w praktyce bardzo szybko pojawiły się nieoficjalne custom ROMy dające wsparcie dla KitKata GNexowi. Drugim zaskoczeniem było to, że nowy program uruchamiający (launcher) pojawił się tylko w modelu Nexus 5. Nie otrzymały go ani zeszłoroczne Nexus 4, 7 i 10, ani nawet tablet drugiej generacji Nexus 7 debiutujący w tym roku. Google najwyraźniej postanowiło, że będzie to coś ekskluzywnego, tylko dla posiadaczy nowego modelu. Życie i umiejętności programistów oczywiście te plany bardzo szybko zweryfikowały.

Obraz

W Google Play pojawił się bowiem launcher wiernie naśladujący ten z Nexusa 5, a na dodatek „bezczelnie” nazwany po prostu „KitKat Launcher”. Aplikacja wiernie naśladuje program uruchomieniowy z Nexusa 5, zarówno pod względem wyglądu, jak i animacji czy działania. Pozwala na tworzenie folderów, nowych pulpitów, a także umieszczanie na nich widgetów poprzez menu wyświetlane po dłuższym przytrzymaniu palca na już istniejącym pulpicie. Niezależnie od wyboru użytkownika, zawsze dostępny jest widget wyszukiwania poprzez Google. Program uruchomieniowy cechuje się także lekko widoczną tapetą na liście aplikacji, na której użytkownik zetknie się z ikonami sporych rozmiarów. W przeciwieństwie do launchera z czystego Androida, ten zapewnia pewne możliwości personalizacji. Możliwe jest określanie wielkości siatki tak pulpitów jak i listy aplikacji, marginesów, a także niektórych animacji czy przewijania tapety. Aplikacja pozwala ponadto na wybór ilości ikon w docku i folderach, a także instalację dodatkowych paczek ikon do ich automatycznej podmiany. Nie zabrakło nawet tapet jakie pojawiły się w nowej odsłonie Androida.

Obraz

Niestety launcher nie wspiera integracji z Google Play w formie wysuwanych kart i powiadomień z lewej strony ekranu. Mimo to nie pozwala na tworzenie nowych pulpitów właśnie z tamtej strony, ograniczając się do prawej (nowe pulpity są tworzone automatycznie przez przeniesienie na nie ikon lub widgetów). Dzięki zmianie ustawień można jednak wymusić zmianę głównego pulpitu na środkowy. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada płatną wersję Prime rozbudowaną o większe możliwości personalizacji. Czy będzie długo dostępna w Google Play? Tego nie wiadomo, bo firma jak na razie nie zareagował w żaden sposób na to działanie. Póki launcher jest dostępny, zapraszamy do jego wypróbowania, znajdziecie go w bazie aplikacji naszego serwisu. Do działania wymagany jest Android w wersji 4.0 lub wyższej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)