Klasyka platformówek na smartfonie: pierwszy Rayman trafia na Androida

Klasyka platformówek na smartfonie: pierwszy Rayman trafia na Androida18.03.2016 17:45
Klasyka platformówek na smartfonie: pierwszy Rayman trafia na Androida

Do sklepu Google trafiła dzisiaj nie lada gratka dla miłośników starych dobrych platformówek. Pobrać można już stamtąd przeznaczoną na Androida wersję słynnej gry Rayman! Ponadto Ubisoft zdecydował się na zachowanie oryginalnej oprawy, dzięki której nawet na najnowszych smartfonach możemy cieszyć oko każdym kolorowym pikselem.

Oprawa graficzna, pełna ferii kolorów, dynamiczna i żywa kolorystyka prezentują się w przypadku Raymana Classic naprawdę ślicznie. Wpływa to oczywiście pozytywnie na samą grywalność, która od 1995, kiedy wydany został oryginał, nie straciła nic ze swojego ogromu. Podróż Raymanem po kolejnych platformach i walki z bossami nadal sprawia ogromną frajdę.

350174527600486337

Przemierzać kolejne poziomy można obsługując grę oczywiście za pomocą interfejsu dotykowego. Sterowanie rozwiązano jednak umiarkowanie wygodnie: do poruszania się konieczne jest ciągłe przytrzymywanie klawisza na ekranie, podczas gdy za pomocą drugiej dłoni można decydować kiedy Rayman ma podskoczyć. Szybko jednak można się do tego przyzwyczaić, a pomysł z ciągłym przyciskiem wydaje się finalnie trafiony: gra zdaje się bardziej dynamiczna, gdyż postać nieustannie pozostaje wówczas w ruchu.

Dostępne są różne poziomy trudności, które wpływają na liczbę żyć. Na najłatwiejszym gracz dysponuje ich nieskończoną liczbą, przez co Rayman Classic może być dobrą okazją do zapoznania z klasyką platformówek najmłodszych. Odtworzona dokładnie na Androidzie została nie tylko oprawa graficzna, ale także kolejne poziomy i bohaterowie, łącznie z głównym antagonistą, Panem Złym.

350174527600682945

Niestety za grę trzeba zapłacić aż 26 zł, co na pewno nie jest ofertą szczególnie atrakcyjną. W przeciwieństwie jednak do najnowszych odsłon serii, w Rayman Classic nie ma żadnych mikrotransakcji, przez co raz uruchomiona platformówka zapewni świetną zabawę bez przerywania jej kolejnymi dopłatami. Grę można znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)