Klawiatura ekranowa z płatnościami BLIK – świetny pomysł banku ING

Klawiatura ekranowa z płatnościami BLIK – świetny pomysł banku ING

04.07.2018 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja mobilna banku ING wprowadziła interesującą nowość, która znacznie ułatwi korzystanie z płatności mobilnych BLIK. Wraz z aplikacją do bankowości mobilnej dostaniemy klawiaturę ekranową ze skrótami ułatwiającymi uruchomienie płatności i wpisanie kodu BLIK w odpowiednie miejsce. Cały proces wykonamy bez przechodzenia do aplikacji bankowej.

Klawiatury można używać w dowolnym miejscu w systemie, bez przechodzenia do aplikacji bankowej. Z jej pomocą można będzie szybko zapłacić za zakupy, na przykład za bilety komunikacji miejskiej w aplikacjach typu jakdojade.pl. Z pomocą Klawiatury Moje ING można też wykonać przelew na numer telefonu, korzystając z dostępu do książki adresowej. Szybki przelew można zlecić nie opuszczając rozmowy przez komunikator.

Klawiatura została na razie wprowadzona na Androidzie i jeszcze nie ma pełni możliwości, ale zapowiada się bardzo dobrze. Wizualnie nie różni się od domyślnej klawiatury systemowej, ale w rogu znajdziemy logo banku. Pod tym skrótem kryją się dwie opcje – przelew na numer telefonu i generowanie kodu BLIK do szybkich płatności. Na razie możemy korzystać z przelewów, ale jeszcze w lipcu uruchomione zostanie także generowanie kodów BLIK. Korzystając z tej samej klawiatury można podać PIN zabezpieczający płatności. Uruchamianie właściwej aplikacji bankowej nie będzie w ogóle potrzebne przy operacjach BLIK.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bank gwarantuje, że klawiatura jest bezpieczna. Wpisywane przez nią dane nie zostaną udostępnione żadnej zewnętrznej aplikacji, a operacje finansowe są zabezpieczone w ten sam sposób, co korzystanie z aplikacji bankowej w jej pełnej formie. ING twierdzi, że to pierwsze rozwiązanie tego typu na świecie. Na pewno jest to świetny pomysł w skali polskiego rynku, gdzie płatności mobilne cieszą się dużym zainteresowaniem. Oby tylko klawiatura banku ING sprawdziła się też podczas szybkiego pisania.

Aplikację Moje ING Mobile znajdziecie w naszej bazie, w dziale Bankowość i inwestycje.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)