Klawiatura Gboard ulepsza edycję tekstu i tryb jednoręczny

Klawiatura Gboard ulepsza edycję tekstu i tryb jednoręczny

Klawiatura Gboard ulepsza edycję tekstu i tryb jednoręczny
27.04.2017 16:28

Ekranowa klawiatura Gboardna Androida ma ledwie kilkamiesięcy, a już zdołała pokonać pod względem popularnościsłynnego SwiftKeya.Pomógł oczywiście rozpęd jej bezpośredniego poprzednika(Klawiatury Google), ale też poziom dopracowania, lekkości iwygody. Teraz będzie jeszcze lepiej. Najnowsza aktualizacja przynosiulepszenia, które znacznie usprawniają edycję tekstu i pomagają wwykorzystaniu klawiatury jedną dłonią.

Bardzo przydatną funkcją Gboard jest nowy tryb edycji tekstu.Dodaje on wygodne przyciski kontroli kursora, pozwalając nazaznaczanie, kopiowanie i wycinanie tekstu. Aby uzyskać do niegodostęp, należy dotknąć ikonę na panelu klawiatury G, a następniewybrać ikonę edycji tekstu w pasku sugestii. Oczywiście wciążdziała ten szybka metoda sterowania kursorem, wykorzystującaprzesunięcia po ekranowej spacji. Można teraz szybko też skasowaćtekst, przeciągając palcem w lewo od klawisza Delete.

Obraz

Jeśli ktoś nie ma dużych dłoni, to niełatwo jest pisać jednądłonią na smartfonie o przekątnej 5,5 cala, nie mówiąc już owiększych. W tym celu wymyślono tryb jednoręczny, który zmniejszaklawiaturę, przesuwając ją ku krawędzi ekranu. Ale którejkrawędzi i gdzie? Nie każdy trzyma smartfon w prawej dłoni, różnesą też uchwyty. Teraz Gboard pozwala dostosować ten tryb doosobistych preferencji. Po dotknięciu ikony G i wybraniu trybujednoręcznego, możemy teraz przeskalować klawiaturę i ustalić wpewnym zakresie jej pozycję. W pewnym zakresie – to znaczy wdolnej połowie ekranu.

Obraz

Oprócz tych istotnych dla wszystkich zmian, Google dodałoobsługę 22 nowych języków, z których łącznie korzystająmiliardy ludzi – są tu m.in. hindi (Indie) i urdu (Pakistan).Łącznie Gboard radzi sobie obecnie ze 185 językami, oferując dlanich pisanie gestami, sugestie i wsparcie maszynowego uczenia.

Obraz

Jeśli jeszcze nie korzystacie z Gboarda na swoich smartfonach, tozapraszamy do wypróbowania tej świetnej klawiatury – opróczwersji na Androidadostępna jest wersja na iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)