Klienci banku BZ WBK dostali nową aplikację, jest logo Santander Banku i nowy wygląd

Klienci banku BZ WBK dostali nową aplikację, jest logo Santander Banku i nowy wygląd

Mike Mozart, Flickr, CC-BY
Mike Mozart, Flickr, CC-BY
11.09.2018 16:56

Bank BZ WBK w ostatnich tygodniach przechodził metamorfozę, związaną z połączeniem z Banco Santander. Zmieniły się barwy na stronie, szyldy w oddziałach i przy bankomatach, jednak wydanie aplikacji dla Androida zostało opóźnione.

Aplikacja dla Androida miała pojawić się najpóźniej w poniedziałek rano, ale możemy ją pobrać dopiero dziś. Za opóźnienia odpowiadają procedury sklepu Google Play. Wyszukiwanie hasła BZWBK24 zwróci nam na pierwszym miejscu nową aplikację Santander mobile (jako ciekawostkę dodam, że bardzo trudno znaleźć tę aplikację szukając „Santander Polska” lub „Santander mobile”). Nową aplikację znajdą na swoich smartfonach także klienci, którzy mieli wcześniej zainstalowaną aplikację BZ WBK. Wydawcą jest Santander Bank Polska S.A. Czerwone logo dostała także aplikacja dla inwestorów i klientów posiadających konta firmowe iBiznes24. Wersja dla iOS-a została wydana bez opóźnień.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W porównaniu z aplikacją BZWBK24 mobile nowa wersja wprowadza dość istotne zmiany. Na stronie logowania znajdziemy bardzo wygodne przyciski, pozwalające kupić biletu komunikacji miejskiej, zapłacić za parkowanie i wygenerować kod BLIK. Warto zwrócić uwagę także na dolne menu, zawierające skróty do oferty banku (założenie konta, kupno ubezpieczenia), mobilnego podpisu, informacji (kursy walut, porady bezpieczeństwa) i danych kontaktowych banku. Menu prezentuje się bardzo dobrze, ale trudno powiedzieć, czy będzie tak przydatne, jak życzyliby sobie tego twórcy.

Biało-czerwona szata graficzna nie każdemu przypadnie do gustu i niektórzy użytkownicy tęsknią za starymi kolorami. Pojawiło się też kilka zgłoszeń problemów z powiadomieniami o wykonanych operacjach. Klienci zwrócili też uwagę na brak wyświetlania blokad na karcie, co może utrudniać monitorowanie stanu konta. Poza tym aplikacja niezmiennie oferuje płatności zbliżeniowe, logowanie za pomocą odcisku palca lub kodu PIN, mobilny podpis zamiast dodatkowej autoryzacji SMS-em, zarządzanie kartami i doładowania telefonów.

Santander mobile znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)