Klucze LV0 w sieci, Sony będzie miało problem z załataniem PS3

24.10.2012 11:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Złamanie konsoli PlayStation 3, które później doprowadziło do niesławnego ataku na PlayStation Network i dostania się w niepowołane ręce między innymi danych kart kredytowych użytkowników usługi, właśnie odbija się echem. Wydawało się, że wraz z aktualizacją 3.60 dla PS3 Sony raz na zawsze odcięło hakerów (przynajmniej od PSN, bo wszelkie modyfikacje odbywały się dalej, ale na starszym firmware), lecz nic w przyrodzie nie ginie... Od dawna skrywane klucze LV0 zostały upublicznione, co oznacza zupełnie nowe „życie” dla starzejącego się sprzętu.

Obraz

Nie wdając się w techniczne szczegóły i nawiązując trochę do kultowego Władcy Pierścieni — klucze LV0 są tymi, by wszystkimi rządzić. Sony może kombinować, próbować opóźniać rozwój wypadków, ale nie powstrzyma już raczej powoli rozpędzającej się lawiny. Jedynie modyfikacja sprzętowa byłaby w stanie położyć kres na nowo rozbudzonym ambicjom hakerów, ale przecież dopiero co na rynek wszedł ostatni model konsoli... Na razie sytuacja jest taka, że „podziemie” szybko będzie w stanie w pełni rozszyfrować każdą kolejną aktualizację.

Jak do wszystkiego doszło? Oczywiście przez chciwość. Jedna grupa miała klucze LV0, ale nie chciała ich nigdy upubliczniać, jednak druga im je wykradła, aby na tym zarobić. Ci pierwsi wypuścili więc swe odkrycie do sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)