Kobiety do broni: płeć piękna pokaże na IEM jak skutecznie grać w Counter-Strike'a

Kobiety do broni: płeć piękna pokaże na IEM jak skutecznie grać w Counter-Strike'a

Kobiety do broni: płeć piękna pokaże na IEM jak skutecznie grać w Counter-Strike'a
05.02.2015 14:06, aktualizacja: 05.02.2015 15:46

Kolejna już edycja finałów Intel Extreme Masters w Polsce nabiera jeszcze ciekawszych kształtów. Wydarzenie, na które od jakiegoś czasu można już nabyć specjalne bilety, chce przyciągnąć pod sceny nie tylko graczy, lecz także fanki rywalizacji sieciowej na komputerach. W Counter-Strike: Global Offensive zmierzą się oto 15 marca też takie żeńskie drużyny. W puli nagród tego emocjonującego turnieju będzie 30 tysięcy dolarów.

Obraz

Przed wielotysięcznym rozentuzjazmowanym tłumem strzelać do siebie będą cztery zespoły, wyłonione wcześniej w drodze eliminacji rozgrywanych przez Internet. Domyślnie mają być dwie ekipy europejskie, amerykańska, plus oczywiście nasza polska. Szczegółowe informacje na temat zawodów można znaleźć na oficjalnej ich podstronie i tam również należy się udać chcąc przystąpić do turnieju Intel Challenge Katowice. Sponsor tytularny całego wydarzenia chce w tym roku pokazać szerzej, że kobiety także grają i to nie gorzej niż mężczyźni, których przede wszystkim pokazuje się w mediach.

Co ciekawe, gdy ktoś pragnął pomóc w ogóle przy organizacji Intel Extreme Masters w Katowicach, jak najbardziej miał taką możliwość. Wszyscy zainteresowani poznaniem tak wielkich przedsięwzięć od strony kulis mogli zgłaszać się jako wolontariusze do pomocy. Trzeba tylko było mieć 16 lat, wolny czas między 6 a 16 marca, w miarę dobrze znać język angielski i oczywiście orientować się w tematyce e-sportowej. Obecnie nabór już się skończył, warto jednak mieć interesującą opcję na względzie w przyszłym roku oraz odpowiednio wcześniej się zgłosić. Kto wie, może takie doświadczenie się przyda?

Z dziewczynami związany jest również powracający konkurs cosplay, czyli przebieranie się za ulubione postacie z gier oraz filmów. Dotąd to właśnie panie tutaj przodowały i nic nie wskazuje na to, by w tym roku w tej kategorii koledzy je prześcignęli. Wciąż można zgłaszać własne stroje, a projektanci 30 najciekawszych kostiumów zmierzą się na zaimprowizowanym wybiegu i powalczą o m.in. komputer z limitowanej edycji IEM. Wszyscy wybrani do pokazu otrzymają ponadto bezpłatne bilety wcześniejszego wstępu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)