Kochamy go, bo polski? O Wiedźminie i przyszłości polskich gier pomówimy już jutro o godz. 18:00

Kochamy go, bo polski? O Wiedźminie i przyszłości polskich gier pomówimy już jutro o godz. 18:00

Kochamy go, bo polski? O Wiedźminie i przyszłości polskich gier pomówimy już jutro o godz. 18:00
Redakcja
19.05.2015 20:32, aktualizacja: 20.05.2015 18:38

Graliście już w Wiedźmina 3? U nas w redakcji mamy trzy grupy –tych, którzy już grali, tych którzy zagrają i tych, którzy nawidok nowej gry studia CD Projekt RED tylko ziewają. Sam jednakfakt, że jedna gra wywołała tyle emocji i sprawiła, że ludziezaczęli się zastanawiać nad swoim do niej stosunkiem, daje domyślenia. O co tu może chodzić? Czy to naprawdę tak wybitny,przełomowy dla elektronicznej rozrywki tytuł, czy też nowymWiedźminem ekscytujemy się tylko dlatego, że jesteśmy członkamizakompleksionego narodu, a to jest gra polska? Czy gdyby Wiedźminbył np. białoruski, też by budził taką ekscytację?

O fenomenie Dzikiego Gonu porozmawiamy więc podczas naszegoprogramu na żywo. Zastanowimy się nie tylko nad samą grą, jejpolskimi korzeniami i wpływem tych korzeni na naszą ocenę(przypomnijmy, głowa naszego działu Gry przyznała Wiedźminowi 3ocenę 5/5), ale też i innymi kwestiami. Pomówimy o świecieGeralta z Rivii, ocenianym przez bojowników o społecznąsprawiedliwość jako seksistowski, rasistowski i w ogóle bardzozły, przyjrzymy się też różnicom między poszczególnymiwersjami gry, poruszają niebezpieczny temat wydajności zbudowanej zużyciem middleware Nvidii gry na Radeonach. Nie zapomnimy też oszerszej perspektywie produkcji gier w Polsce.

Oczywiście jak zawsze liczymy na to, że zdecydujecie się wziąćaktywny udział w naszym programie, nie tylko przez dobroprogramowyczat uruchamiany w jego trakcie, ale też przez głosowe połączenieSkype. Dla wszystkich, którzy dodzwonią się do nas w trakcietrwania programu (nasz nick: dobreprogramypl) mamy tradycyjnedobroprogramowe gadżety, koszulki i kubki. Nie one jednak mająodegrać rolę głównego magnesu dla Was: jak zwykle będziemyrozdawać kody na gry – i tym razem będziemy mieli dla Was kodwłaśnie na Wiedźmina 3.

Przemyślcie więc sprawę i dzwońcie. Jeśli zaś nieoglądaliście jeszcze trzydziestego odcinku, poświęconego różnicomw technice między Europą i Ameryką, to zapraszamy do obejrzeniajego nagrania. Nasz program zaczynamy jak zwykle w środę, ogodzinie 18:00.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (310)