Kolejna wzmianka o Nexusie 8 w kodzie Androida. Prawdopodobny koniec Nexusa 6

Kolejna wzmianka o Nexusie 8 w kodzie Androida. Prawdopodobny koniec Nexusa 628.05.2014 16:55
Kolejna wzmianka o Nexusie 8 w kodzie Androida. Prawdopodobny koniec Nexusa 6
Tomek Kondrat

Coraz mniej czasu pozostało do Google I/O, które odbędzie się już za niecały miesiąc. Wszyscy zainteresowani rozwojem Androida mogą zacierać ręce, gdyż jest to wielkie wydarzenie również dla zwykłych użytkowników. Od lat Google prezentuje na swoich konferenacjach nowe wydania Androida oraz urządzenia, które z czasem podbijają rynek (no, może oprócz Nexusa Q ;-)).

350108676759185345

Zbliżająca się konferencja widocznie bardzo absorbuje pracowników kalifornijskiego giganta i stają się oni mniej uważni. Google w bardziej lub mniej świadomy sposób zdradziło informacje na temat nadchodzących produktów. W komentarzach dotyczących błędów kodu źródłowego znalazło się odniesienie do urządzenia o nazwie kodowej „Flounder” (flądra) i „Volantis” (jedno z Wolnych Miast w uniwersum „Gry o Tron”), które jest 8,9 – calowym tabletem. Nexus 8, bo o nim mowa, ma być ostatnim urządzeniem tej serii w historii.

Informacje o możliwej specyfikacji technicznej urządzenia podał serwis Myce. Według redaktorów, którzy przeanalizowali kod źródłowy, Volantis będzie pierwszym urządzeniem z 64-bitowym Androidem. Świadczą o tym wzmianka o użyciu 32 – bitowego bindera, który jest tymczasowy. W ostatnich miesiącach Google skupiało się dość mocno nad dodaniem wsparcia dla architektury 64 – bitowej. Nexus 8 ma być owocem tych działań. Urządzenie ma zostać wyposażone w układ Nvidia Tegra K1, o którym pisaliśmy wielokrotnie.

350108676759381953

W komentarzach nie ma wzmianki o telefonie od Google. Nexus 6, który typowany był na następcę Nexusa 5, zaprezentowanego w październiku, najprawdopodobniej nie ujrzy światła dziennego. Jak podaje serwis @evleaks, który już wielokrotnie poprawnie przewidział nadchodzące wydarzenia związane z Androidem, linia Nexusów ma zostać zastąpiona przez Google Silver, które przypomina trochę wydanie Google Play Edition. Według serwisu już w lutym przyszłego roku użytkownicy będą mogli kupić urządzenia z AOSP od kilku firm, a nie jak to miało miejsce teraz, tylko LG.

Nie jest wiadome czy informacje podane przez portal Myce są prawidłowe. Google nie raz serwowało nam wszystkim niespodzianki. W ciągu kilku najbliższych tygodni wszystko powinno stawać się wiadome i tak jak miało to miejsce w przypadku Nexusa 5, specyfikacja powinna być znana przed premierą. Jednak na pewno nie wszystkie karty zostaną odkryte przed I/O.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)