Kolejne aplikacje do bankowości elektronicznej na Windows Phone (Getin Mobile i PeoPay)

Kolejne aplikacje do bankowości elektronicznej na Windows Phone (Getin Mobile i PeoPay)

Kolejne aplikacje do bankowości elektronicznej na Windows Phone (Getin Mobile i PeoPay)
28.12.2013 16:32

Windows Phone na tle iOS i Androida jest młodym system na urządzenia mobilne. Cieszy zatem, że powstaje na niego coraz to więcej aplikacji, w tym do bankowości elektronicznej. Od ostatniego podsumowania w październiku (Przegląd aplikacji do bankowości elektronicznej dla Windows Phone) pojawiło się kilka pozycji, o których warto napisać.

Pod koniec listopada światło dzienne ujrzała pierwsza wersja aplikacji dla klientów Getin Online i Getin Banku. Getin Mobile pozwozili na sprawdzenie stanu rachunku czy zleconej transakcji. Szybko wykonamy przelew, spłacimy kartę kredytową lub założymy lokatę. Poprzez GPS znajdziemy w pobliżu bankomaty lub oddziały Getin Banku. Getin Mobile dostępny jest zarówno na urządzenia z Windows Phone 7 i 8. Brakuje wersji demo, która pozwoliłaby zapoznać się z aplikacją, bez zakładania konta. Bardzo wysokie oceny w markecie świadczą, iż Getin Mobile jest dobrze odbierany przez klientów tego banku.

Obraz

Najświeższym produktem w omawianym segmencie jest PeoPay, czyli nowoczesna i wygodna usługa płatnicza od Banku Pekao S.A. Nareszcie doczekała się ona swojej wersji na Windows Phone, pozwoli to na płatność w wielu sklepach (bez posiadania kart płatniczej czy gotówki) za pomocą urządzenia z mobilnym system od Microsoftu. Konto w usłudze założyć można na już istniejący rachunek Eurokonta w Banku Pekao S.A. lub dokonać przelewu z innego banku na rachunek PeoPay. Dużym minusem jest brak wersji demonstracyjnej aplikacji, szczególnie gdy jest ona dostępna dla klientów niezwiązanych bezpośrednio z bankiem Pekao S.A. Warto jednak zaznaczyć, że bez rejestracji otrzymujemy dostęp do dużej bazy filmów instruktażowych i opisów poszczególnych zagadnień PeoPay, co ułatwi zapoznanie się z tą usługą. Aplikacja dostępna jest dla wszystkich urządzeń z Windows Phone.

Obraz

Bankowość mobilna na Windows Phone jest coraz bardziej rozbudowana. Jeśli przejrzymy ofertę aplikacji finansowych to zauważymy, że duża część banków posiada już swoje oprogramowanie na mobilny system od Microsoftu. Brakuje jednak kilku ważnych graczy jak Eurobanku czy chociażby mBanku (nieoficjalnie mówi się o kwietniu przyszłego roku w przypadku ostatniego banku). Czekamy zatem na kolejne premiery w markecie Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)