Kolejne zastosowanie NFC: odblokuj smartfona za pomocą pierścionka lub manicure

Kolejne zastosowanie NFC: odblokuj smartfona za pomocą pierścionka lub manicure

Kolejne zastosowanie NFC: odblokuj smartfona za pomocą pierścionka lub manicure
Redakcja
16.05.2014 21:52

Technologia NFC jest dostępna w coraz większej ilości urządzeń mobilnych, znajdują się dla niej również coraz różniejsze zastosowania. Jednym z nich jest możliwość odblokowania urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Android. Jak? Po prostu, poprzez odpowiednie naklejki na paznokcie lub pierścienie nakładane na palce. Wystarczy wziąć urządzenie do tej samej ręki i cyk, mamy odblokowany system. Jak to wygląda możecie dowiedzieć się na poniższym filmie:

Unlock Your Phone with NFC - Ring & Manicure

Trzeba przyznać, że to pomysł ciekawy i wydaje się on bardzo wygodny. Oczywiście o ile komuś nie przeszkadzają nieco większe od tradycyjnych pierścionki, lub też dodatki na paznokciach. Choć NFC przynajmniej teoretycznie służy do czego innego, ot chociażby szybkiego dzielenia się treściami różnego typu czy też dokonywaniem płatności, to jednak dzięki programowalnym naklejkom można znacznie zwiększyć jego użyteczność. Nic nie stoi na przeszkodzie aby oprogramować tak profile i chociażby automatycznie włączać nawigację gdy zawiesimy smartfon na uchwycie w samochodzie, albo ściszać go gdy znajdzie się na szafce nocnej. Tutaj mamy dokładnie to samo, choć przystosowane do noszenia przez człowieka i do odblokowywania.

Jedyne o co można pytać to bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Jeżeli złodziej ukradnie sam telefon, a będzie on dobrze zabezpieczony, to problemu większego nie ma. Co się stanie jednak jeżeli będzie wiedział o tym rozwiązaniu? Po prostu zbliży do siebie oba elementy i je odblokuje. Ten sposób nie jest już zbyt bezpieczny, choć i tak zapewnia o wiele wyższy poziom bezpieczeństwa niż stosowane przez wiele osób przesunięcie palcem (nawet gdyby złodziej nie miał dłoni to nie stanowiłoby to przecież żadnego problemu). Jak więc to traktować? Raczej jako ciekawostkę i kolejny pokaz możliwości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)