Kolejny kamień milowy. TiKTok bije rekordy dzięki koronawirusowi

Kolejny kamień milowy. TiKTok bije rekordy dzięki koronawirusowi

Kolejny kamień milowy. TiKTok bije rekordy dzięki koronawirusowi
Redakcja
30.04.2020 16:20, aktualizacja: 30.04.2020 16:31

Może i koronawirus zamroził lub nawet uśmiercić masę biznesów, ale TikTok wyraźnie na pandemii korzysta.

"Milion? To nie jest fajne. A wiesz, co jest fajne? Miliard" - stwierdził Sean Parker w filmie "Social Network". TikTok jest na takim etapie, że dla niego nawet miliard nie jest już cool.

TikTok przekroczył barierę 2 miliardów pobrań z Google Play i App Store'a

Tak przynajmniej wynika z szacunków firmy analitycznej SensorTower.

Warto odnotować, że pierwsze 100 milionów pobrań pękło w czwartym kwartale 2017. Miliard w lutym 2019. Na podwojenie tego wyniku TikTok potrzebował raptem nieco ponad roku.

A to nawet nie jest pełna liczba pobrań

Zaznaczam raz jeszcze, że szacunki dotyczą sklepów Google Play i App Store. Ten pierwszy nie jest dostępny w Chinach, a pobrania z lokalnych odpowiedników nie zostały w zestawieniu uwzględnione.

Jako że mowa o rodzimym rynku TikToka, który jest przy okazji większy niż USA i Europa razem wzięte, faktyczna liczba pobrań jest z pewnością dużo, duuużo większa. Dość wspomnieć, że w styczniu Douyin (chiński odpowiednik TikToka) miał w Państwie Środka 400 milionów aktywnych użytkowników... dziennie.

Prym w pobieraniu TikToka wiodą Indie

Według wspomnianej firmy analitycznej, aż 611 mln pobrań z 2 mld podchodzi z Indii. Jeden kraj odpowiada więc za przeszło 30 proc. całości.

Drugie miejsce zajmują Chiny (choć tutaj - jak wspomniałem - dane są niekompletne), a podium zamykają Stany Zjednoczone z 165 mln instalacji.

TikTok jest - jak można się było spodziewać - zdominowany przez użytkowników Androida. Sklep Play wygenerował nieco ponad 75 proc. pobrań.

TikTok zdaje się rosnąć dzięki pandemii koronawirusa

Na poniższym wykresie widać, że gwałtowny wzrost pobrań został odnotowany w pierwszym kwartale 2020. Analitycy wiążą ten fakt z pandemią COVID-19.

350321527621438868

Setki milionów osób na całym świecie zostały zamknięte w domach i odizolowane od społeczeństwa, dlatego wielu ludzi szuka nowych form komunikacji. Nic więc dziwnego, że w takich okolicznościach relatywnie młoda i popularna społecznościówka odnotowuje rekordowe wzrosty.

Platforma TikTok ujrzała światło dzienne we wrześniu 2016 roku za sprawą chińskiego przedsiębiorstwa ByteDance. Rok później wykupiło ono konkurencyjny serwis musical.ly, po czym połączyło obie aplikacje, zdobywając tym samym bazę ponad 200 milionów użytkowników.

Aplikację TikTok znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)