Kolejny prototyp Internet Explorer 9 wydany

Wojciech Cybulski

05.05.2010 20:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnił do pobrania kolejną eksperymentalną wersję przeglądarki Internet Explorer 9 oznaczoną jako Platform Preview 2.

Jak czytamy na blogu projektu, udostępniona w dniu dzisiejszym przeglądarka jest drugim wydaniem prototypowej wersji IE9, którą Microsoft zaprezentował podczas tegorocznej konferencji MIX. Wśród wielu nowości wprowadzonych do tej wersji warto wymienić poprawki wydajności oraz lepsze wsparcie dla najnowszych standardów i sprzętowej akceleracji HTML5 przy użyciu układu graficznego. Wszystko to zdaniem twórców ma przekładać się na świetne wyniki osiągane przez IE9 w testach syntetycznych i codziennym użytkowaniu.

Z materiałów zaprezentowanych przez Microsoft wynika, że pod względem szybkości wykonywania kodu JavaScript eksperymentalny IE9 wyprzedził już przeglądarkę Firefox 3.6 i testowe wydanie Firefoksa 3.7 doganiając Safari 4.0.5 i Chrome 4.1. Dalej jednak odstaje od liderów stawki - Opery 10.5.2 i Chrome'a 5.0 Beta. Spore zmiany zaszły także pod względem zgodności ze standardami. Na obecnym, bardzo wczesnym poziomie rozwoju w teście ACID3 IE9 osiąga wynik 68 punktów na 100 możliwych. Jest to o 13 punktów więcej niż w przypadku Platform Preview 1. Microsoft obiecuje ponadto, że wynik ten będzie ulegał dalszej poprawie.

Internet Explorer 9 Platform Preview 2 można pobrać ze strony projektu. Instaluje się on niezależnie od obecnych w systemie przeglądarek i tak jak poprzednik, pozbawiony jest interfejsu. Microsoft zobowiązał się, że aż do momentu udostępnienia publicznej wersji beta kolejne wydania deweloperskie będą udostępniane co 8 tygodni.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)