Jeśli wierzyć najnowszym odkryciom portalu 9to5Mac, w najnowszej wersji macOS ma nadejść system Face ID do odblokowywania komputera twarzą.

bEUVsXnp

Funkcjonalność Face ID jest doskonale znana ze smartfonów Apple, czyli iPhone oraz z tabletów iPad (gdzie jest dostępna od 2018 r.). Niestety do tej pory posiadacze komputerów Mac nie mogli zalogować się do komputera patrząc się na kamerkę.

Skąd wiemy, że macOS Big Sur ma otrzymać funkcję biometrycznego logowania twarzą? Z kilku linijek kodu z wersji beta, które jednoznacznie na to wskazują.

Oczywiście nie należy się spodziewać, że wydane do tej pory komputery Mac na to pozwolą. Jeśli już, to stanie się to zapewne na Macbookach itp. z procesorami Apple, opartymi na architekturze ARM64.

bEUVsXnr

Oczywiście na razie jest za wcześnie na wyciąganie takich wniosków i należy poczekać na oficjalne ogłoszenie ze strony Apple.

Jeśli logowanie twarzą wejdzie do komputerów Mac, zrównają się one w funkcjonalności z ekskluzywną marką PC-tów Microsoftu, Surface. Firma z Redmond po raz pierwszy wprowadziła system Windows Hello wraz z Surface Pro 4 w 2015 r.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (11)
bEUVsXon